УГОДА
про співпрацю у сфері освіти та виховання молоді
Міністерства освіти і науки України та
Всеукраїнської громадської організації
“Українське Реєстрове Козацтво”
Міністерство освіти і науки України (далі - МОН) в особі Міністра Кременя Василя Григоровича, який діє на підставі Положення “Про Міністерство освіти і науки України”, з однієї сторони, і Всеукраїнська громадська організація “Українське Реєстрове Козацтво” (далі - УРК), в особі Гетьмана Шевченка Анатолія Івановича, який діє на підставі Статуту УРК, з іншої сторони, (далі іменуються Сторони) уклали цю Угоду про таке.
1. Мета Угоди
Головною метою угоди про співпрацю між МОН України та УРК є виконання основних завдань і заходів Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 - 2005 роки, схваленої Указом Президента України від 15.11.2001 №1092/2001, у сфері освіти та виховання учнівської та студентської молоді, а також з метою підготовки до відзначення 350-річчя Переяславської козацької ради 1654 року.
2. Предмет Угоди
2.1. Співпраця МОН та УРК з підвищення рівня військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, готовності до захисту Вітчизни в дусі українського козацького лицарства, української національної ідеї, відданості рідному українському народові та Батьківщині.
2.2. Проведення виховної роботи з учнівською та студентською молоддю, створення осередків УРК в навчальних закладах.
2.3. Дослідження, збереження і пропаганда історичної й культурної спадщини українського народу.
3. Права та обов’язки Сторін
3.1. УРК зобов’язується:
3.1.1. Розробляти та погоджувати з МОН проекти заходів щодо військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді з використанням народних традицій, підвищення рівня виховання молоді та формування в неї почуття патріотизму, любові до України та рідного краю.
3.1.2. Співпрацювати з МОН з питання вдосконалення програми підготовки допризовної молоді до військової служби з урахуванням кращих традицій УРК.
3.1.3. Надавати організаційно-методичну допомогу навчальним закладам з питань військово-патріотичного виховання дітей та молоді.
Співпрацювати з МОН щодо запровадження в навчальних закладах дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) як форми військово-патріотичного виховання, спортивно-масової та оборонно-масової роботи. Розробити положення про зазначену гру та програму її реалізації. Створити центральний та місцеві штаби з керівництва військово-патріотичною грою “Сокіл” (“Джура”).
3.1.4. Брати участь у фізкультурно-спортивній, туристично-краєзнавчій та культурно-просвітницькій роботі з учнівською молоддю.
3.1.5. Залучати викладачів з допризовної підготовки до роботи з виховання учнів на козацьких військово-патріотичних традиціях, організовувати семінари з проблем козацького виховання школярів.
3.1.6. Сприяти створенню Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді в м. Києві МОН та в подальшому надавати Центру допомогу в проведенні навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи.
3.1.7. Сприяти запровадженню в позаурочний та позанавчальний час у загальноосвітніх навчальних закладах програми “Молода Січ” із вивченням військово-патріотичних традицій українського козацтва.
3.1.8. Здійснювати спільно з МОН наукову, краєзнавчо-пошукову роботу з метою виявлення та вивчення об’єктів історії та культурних традицій українського козацтва.
3.2. УРК має право:
3.2.1. Використовувати кращі набутки багатьох поколінь своїх представників, утверджувати, розвивати й боронити національну ідею, сприяти захисту політичних, економічних, культурних та історичних досягнень українського народу, брати активну участь у забезпеченні його духовного розвитку, фізичного здоров’я, високої моральності.
3.2.2. За сприяння МОН проводити щорічні всеукраїнські зльоти козацьких клубів юних козаків.
3.3. МОН:
Забезпечувати підтримку УРК для виконання його зобов’язань, згідно з пунктом 3.1.
4. Відповідальність Сторін
Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
5. Інші умови
Ця Угода укладена в двох примірниках, один із яких знаходиться в МОН, а інший в УРК.
6. Термін дії Угоди
6.1. Ця Угода укладена на невизначений термін.
6.2. Дія цієї Угоди може бути припинена у зв’язку зі зміною чинного законодавства України, яке стосується змісту цієї Угоди, а також при невиконанні чи неналежному виконанні Сторонами своїх зобов’язань.
6.3. Кожна із Сторін має право розірвати Угоду, письмово попередивши про це іншу Сторону за два місяці до розірвання Угоди.
м. Київ, 23 грудня 2003 р.
Заступник міністра освіти і науки України М.Ф. Степко |
Гетьман |