З метою виконання Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 - 2005 рр. між Всеукраїнською громадською організацією “Українське Реєстрове Козацтво” та Товариством сприяння обороні України була укладена Угода про спільну діяльність.
УГОДА
про спільну діяльність
Товариства сприяння обороні України та
Всеукраїнської громадської організації
“Українське Реєстрове Козацтво”
Товариство сприяння обороні України (далі ТСОУ) з одного боку, що діє на підставі власного Статуту (зареєстрованого Міністерством Юстиції України 10 жовтня 1991 року та перереєстрованого 14 липня 2000 року, свідоцтво № 131), в особі голови ТСОУ Дончака Володимира Андрійовича та Всеукраїнська громадська організація “Українське Реєстрове Козацтво” (далі УРК), що діє на підставі власного Статуту (зареєстрованого Міністерством Юстиції України 8 липня 2002 року, свідоцтво № 1810), в особі Гетьмана “Українського Реєстрового Козацтва” Шевченка Анатолія Івановича, а також на підставі Указів Президента України “Про Товариство сприяння обороні України” № 985/99 та про “Національну програму відродження та розвитку українського козацтва на 2002 - 2005 роки” № 1092/2001 уклали цю Угоду про спільну діяльність.
1. Головна мета Угоди - забезпечити спільну діяльність сторін щодо:
- створення навчальних закладів освіти І - VI рівнів акредитації;
- консолідації прогресивних сил України й підвищення рівня військово-патріотичного, морального та духовного виховання молоді, її готовності до захисту Вітчизни;
- залучення козацьких підрозділів до участі в технічних, прикладних та авіаційних видах спорту;
- укладання угод між обласними організаціями ТСОУ й обласними організаціями УРК;
- проведення художніх виставок, експозицій у музеях;
- участі у відродженні святинь козацтва й ТСОУ в Україні;
- збереження та пропаганди історичної й культурної спадщини українського народу, об’єднання зусиль УРК і ТСОУ у використанні виховних і культурних традицій козацтва, народу України, Збройних сил і ТСОУ, сприяння підвищенню духовності членів ТСОУ та козаків, вивчення, популярізації історії й розвитку Українського Реєстрового Козацтва та ТСОУ, розширення міжнародного співробітництва УРК і ТСОУ з аналогічними громадськими об’єднаннями іноземних держав;
- підготовки енциклопедій, монографій і підручників про роботу ТСОУ й УРК.
2. Сторони виходять з того, що:
2.1. ТСОУ є Всеукраїнським громадським добровільним оборонно-патріотичним об’єднанням громадян України, діяльність якого здійснюється в повній відповідності до чинного законодавства, державних нормативних актів і власного Статуту.
2.2. УРК є Всеукраїнською громадською організацією козацтва України, яка у своїй діяльності керується Конституцією України, чинним законодавством України, указами Президента України, визначеними Україною нормами міжнародного права та власним Статутом.
3. Предмет Угоди
3.1. Сторони за цією Угодою беруть на себе зобов’язання спільними діями сприяти загальній роботі в напрямках духовного, морального й військово-патріотичного виховання молоді та підготовки її до захисту Вітчизни.
3.2. ТСОУ й УРК будують відносини на принципах конструктивної співпраці, взаємної поваги та загальнодержавних інтересів.
4. Зобов’язання сторін. ТСОУ приймає зобов’язання:
4.1. Делегувати УРК повноваження щодо розвитку спортивно-технічних і прикладних видів спорту та, враховуючи інтереси УРК в проектах державних законодавчих і нормативних актів, концепціях, підтримувати програми подальшого розвитку його статутної діяльності.
4.2. Захищати інтереси УРК під час формування проектів державного бюджету України.
4.3. Щорічно погоджувати план основних заходів Центрального комітету ТСОУ з планами роботи Українського Реєстрового Козацтва.
4.4. Доручати УРК організацію та проведення Всеукраїнських і міжнародних змагань зі спортивно-технічних і прикладних видів спорту.
4.5. Надавати національним збірним командам України з технічних, прикладних і авіаційних видів спорту фінансову й іншу допомогу згідно з окремими угодами між ТСОУ й УРК під час підготовки та проведення чемпіонатів і кубків Європи та Світу.
4.6. Систематично надсилати УРК накази та розпорядження з питань спільної діяльності.
4.7. Підтримувати клопотання УРК про призначення почесних звань, державних нагород та іменних стипендій заслуженим членам УРК.
4.8. Виконувати в повному обсязі Указ Президента України “Про національну программу відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 - 2005 роки”.
5. УРК приймає зобов’язання:
5.1. Брати участь у роботі з підготовки проектів законодавчих і нормативних актів, програм, концепцій, рішень Генеральної старшини УРК щодо подальшого розвитку авіаційних, технічних і прикладних видів спорту, що перебувають у компетенції УРК.
5.2. За погодженням з ТСОУ здійснювати заходи щодо розвитку спортивно-технічних і прикладних видів спорту, духовного, морального та патріотичного виховання членів ТСОУ.
5.3. Організовувати спільну роботу територіальних організацій УРК, ТСОУ з органами виконавчої влади з питань виконання “Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 - 2005 роки” й Указу Президента України “Про Товариство сприяння обороні України”.
5.4. Інформувати ТСОУ про перспективи та головні напрямки роботи УРК, її наслідки, залучати представників ТСОУ до участі в роботі керівних органів козацтва.
5.5. Здійснювати заходи щодо подальшого відродження та розвитку ”Національної програми відродження та розвитку Українського козацтва на 2002 - 2005 роки”, зміцнювати матеріальну базу, проводити спільну з ТСОУ роботу щодо реконструкції, ремонту, будівництва й оснащення спортивних баз ТСОУ й УРК відповідно до міжнародних норм.
5.6. Організовувати спільно з ТСОУ роботу дитячо-юнацьких спортивно-технічних шкіл джур, здійснювати добір і розміщення адміністративно-тренерського складу, забезпечувати контроль за навчально-тренувальним процесом разом з територіальними органами управління ТСОУ.
5.7. Сприяти створенню нових дитячо-юнацьких спортивно-технічних клубів, секцій джур зі спортивно-технічних і прикладних національних видів спорту в організаціях ТСОУ й УРК.
5.8. Здійснювати заходи щодо реалізації цільових, державних і національних програм у сфері популяризації спортивно-технічних та прикладних видів спорту в організаціях УРК.
5.9. Брати участь у виконанні статутних завдань із духовного, морального та військово-патріотичного виховання козацтва, членів ТСОУ та населення України.
5.10. Сприяти розвитку в організації ТСОУ навчальних закладів нового типу, допомагати в методичній та організаційній роботі.
5.11. За дорученням ТСОУ підтримувати засоби масової інформації, з якими ТСОУ уклало генеральні угоди.
6. Відповідальність сторін
6.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов’язань, визначених цією Угодою.
6.2. Спірні питання щодо виконання або невиконання визначених цією Угодою зобов’язань вирішуються шляхом переговорів і консультацій за взаємною згодою Сторін.
6.3. Якщо Сторони не дійдуть згоди у вирішенні спірних питань під час виконання спільних програм і проектів, то спір може подаватися до розгляду до судових органів у порядку, визначеному законодавством України.
7. Термін дії та умови внесення змін і доповнень до цієї Угоди
7.1. Ця Угода набуває чинності з дня її підписання та діє до 31 грудня 2005 року й автоматично продовжується, якщо жодна зі Сторін не висунула пропозицію щодо її припинення.
7.2. Угода може бути змінена або розірвана у випадку прийняття законодавчих і нормативних актів, що вимагають зміни характеру відносин між Сторонами, а також за взаємною згодою Сторін з обов’язковим письмовим попередженням про це за 3 місяці.
7.3. Дана Угода підписана в м. Києві у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу.
Голова Товариства сприяння обороні України В.А. Дончак, Київ, 4 вересня 2002 р. ![]() |
Гетьман |