Готується до друку збірник статей з газети „Україна козацька” за 2003 – 2006 роки
Коли наприкінці 2003 року вийшов перший номер „України козацької”, мало хто вірив, що газета відбудеться і стане путівною зорею для тисяч і тисяч читачів. Наперекір усім труднощам, „Україна козацька” є, збільшує обсяг своїх сторінок і впевнено дивиться у майбутнє. Від номера до номера актуальнішими стають теми журналістських матеріалів та ширшає коло наших передплатників.
Чільне місце на сторінках газети займають дослідження невідомих сторінок історії України та українського козацтва, проблем розвитку та функціонування рідної мови, відродження духовності, розповіді про Божі храми і чудотворні ікони, народні традиції і звичаї.
Ми разом з авторами публікацій, серед яких чимало науковців, істориків, мовознавців, екологів, письменників, на Хортиці і в Батурині, в Чигирині і Глухові, у Суботові і Трахтемирові, на берегах Дніпра і Південного Бугу шукаємо осердя національної ідентичності, витоки слави і звитяги української нації. Не лише для того, щоб усвідомити себе часткою величного і великого народу, а й пробудити мрію про незалежну, вільну, квітучу Україну, втілити її у життя.
Якось філософ зазначив, що історія не те, що відбулося, а те, що записано. „Україна козацька” пише історію сучасного козацтва, історію відродження українського духу. Тож постійні читачі, як повідомляють про це у своїх листах, з нетерпінням чекають матеріали заслуженого журналіста України, Берегині Українського Реєстрового Козацтва Ліни Майби, письменника Тараса Каляндрука, поета Петра Ребра, дослідника національних ландшафтів Володимира Гетьмана, докторів філологічних наук Анатолія Загнітка і Василя Лизанчука, професора Володимира Мезенцева, академіка Богдана Сушинського, краєзнавця Павла Мазура.
У газети зазвичай коротке життя. Проте „Україна козацька” - видання унікальне, цінність якого з часом не зменшується, не проходить. До редакції з проханням допомогти розшукати ті чи інші матеріали, надруковані у минулому чи позаминулому році, постійно звертаються читачі. Намагаємося усім допомогти. Оці численні звертання читачів і наштовхнули на думку об’єднати найкращі статті, надруковані у газеті „Україна козацька” у 2003 – 2006 роках, у збірник.
У збірнику 18 розділів, зокрема: „Українське Реєстрове Козацтво: етапи становлення”, „Україна – terra cozacorum”, „Постаті гетьманів”, „Співці козацтва”, „Козацька дипломатія” і „Козацька педагогіка”, „Історія рідного краю”.
Сподіваємося, книга буде цікава й потрібна широкому колу читачів. А ще маємо намір видавати такі збірники щорічно, адже пишемо про святі для кожного українця речі: духовність, рідну мову, правдиву історію.
КОЖЕН ЗАЦІКАВЛЕНИЙ ЧИТАЧ МОЖЕ ЗАМОВИТИ КНИГУ В РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ.