Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир ЯЦУБА: «Ефективна економіка - гідне життя»

Нажмите для увеличения

За чисельністю населення Дніпропетровська область посідає друге місце в Україні після Донецької. Тут мешкає 3,5 млн. жителів, що складає понад 7 відсотків населення всієї держави. Водночас це один із найбільш економічно стабільних регіонів, який характеризується вигідним географічним положенням, багатими природними ресурсами, потужним промисловим та науковим потенціалом, розвинутим сільськогосподарським виробництвом, високим рівнем транспортної інфраструктури, зв’язку, інших галузей.

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Григорович Яцуба люб’язно погодився на сторінках газети „Україна козацька” розповісти про те, над вирішенням яких проблем нині працюють мешканці Дніпропетровщини.

- Володимире Григоровичу, як спрацювала Дніпропетровська область за підсумками минулого року? Які її пріоритети?

- Наша область, як відомо, завжди була попереду у вирішенні справ, що працюють на зміцнення держави, економічну незалежність і стабільність. За підсумками минулого року, приріст промислового виробництва склав 8,5 відсотка, прибутково спрацювали десять із п’ятнадцяти провідних промислових галузей. На 25 відсотків збільшились бюджетні надходження. В поточному році продовжується закріплення позитивної динаміки, збереження темпів зростання виробництва, досягнення того, щоб кожна людина реально відчула цей процес безпосередньо на собі. Це – наші пріоритети. Над цим працюють облдержадміністрація, облрада, органи державної і місцевої влади в містах та районах області. Хочу особливо підкреслити: все, що пов’язане із промисловою безпекою, захистом людини праці, – також є пріоритетним у діяльності місцевої влади.

Як і передбачено урядовою програмою дій, за основу соціальних перетворень, поліпшення якості життя людей ми взяли забезпечення стійкого розвитку в промисловості, досягнення істотних зрушень у збільшенні виробництва конкурентоспроможних товарів і послуг, продукції, яка відповідає вимогам світових стандартів та користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Більшість міст і районів області досягли зростання промислового виробництва від 4,5 до 37,7 відсотка. Поліпшились фінансові показники роботи підприємств, які отримали на 1,7 мільярда гривень більше прибутку, ніж у попередньому році. А отже, й держава, до бюджету якої Дніпропетровська область сплачує понад чотири мільярди гривень податків, отримала більше коштів.

Плани, закладені до обласної програми соціально-економічного розвитку, не залишаються порожнім звуком. За підсумками першого півріччя, дохідна частина бюджету 2004 року областю виконується.

Зросли трансферти з держбюджету, так звані дотації вирівнювання для областей, які є бюджетними донорами країни, і уперше передбачені субвенції на попередження аварійних ситуацій у комунальній сфері. Нас почули і щодо потреб на виконання програми з радіаційного захисту жителів Жовтих Вод, продовження будівництва метро. Завдяки цьому Дніпропетровський обласний бюджет цього року зросте на 265 мільйонів гривень.

- Що є головною метою в роботі облдержадміністрації?

- Це, перш за все, максимальне врахування життєвих інтересів і потреб людей, поліпшення їхнього життя, забезпечення необхідних умов для продуктивної праці і зайнятості, створення можливостей для їх духовного розвитку та зміцнення здоров’я.

З цією метою в області поновлено прийом громадян, який здійснюють усі без винятку керівники місцевих органів виконавчої влади та її структурних підрозділів. До мене особисто на такий прийом прийшли за неповний рік роботи в області тисячі людей. Прийом населення показав слабкі місця у вирішенні соціальних питань, дав багато нових адрес для адресної допомоги, конкретних справ.

Серед справ, яким приділяється постійна увага, – питання зайнятості населення та забезпечення безперебійного й ефективного функціонування підприємств. Якщо врахувати, що понад 214 тисяч дніпропетровців працюють лише на підприємствах гірничо-металургійного комплексу, – а ще ж є суміжні виробництва, постачальники, будівельні підрозділи тощо, – то, гадаю, зрозуміло, чому для нас це стало важливою роботою.

Влада зосереджує свою увагу на вирішенні найгостріших соціальних проблем.

На Дніпропетровщині створюється офтальмологічний центр. Для придбання нового обладнання для майбутнього офтальмологічного центру з обласного бюджету виділено 570 тисяч гривень.

Будується новий дитячий корпус Дніпропетровської обласної фізіотерапевтичної лікарні „Солоний Лиман”. З обласного бюджету виділено 2,2 млн. грн. на те, щоб уже влітку здати цей корпус. У новій будівлі зможуть відразу лікуватися близько сотні дітей, передбачено і можливість розміщення дітей разом із матерями.

Випуск товарів народного споживання у Дніпропетровській області за 2003 рік, за оцінкою у діючих цінах, склав 3,6 млрд. грн., або 10,5% від загального обсягу промислової продукції області.

Приріст виробництва споживчих товарів порівняно з 2002 р. склав 12,6%. У загальному обсязі виробництва товарів народного споживання за 2003 рік 64,2 % припадає на продовольчі товари, 31,1% - на непродовольчі товари (без товарів легкої промисловості).

- Володимире Григоровичу, у кожної області є підприємства, які по праву можна назвати візитною карткою регіону. Як справи на підприємствах-гігантах промислової галузі?

- В усьому світі відомі наші марганцеві й залізні руди, метал, ракетно-космічна техніка, трактори, електровози, тролейбуси і трамваї, продукція хімічної промисловості. За своїм ресурсним потенціалом золота Дніпропетровська область посідає перше місце в Україні.

Візитна картка не тільки Дніпропетровщини, а й України – КБ “Південне”, яке сьогодні є світовим лідером у розробці ракетно-космічної техніки. За час діяльності конструкторського бюро розроблено і здано на озброєння 13 типів бойових ракет чотирьох поколінь. КБ “Південне” дуже багато зробило і в дослідженні космічного простору, нині успішно працює в реалізації проекту “Морський старт”.

У КБ “Південне” і на заводі “Південмаш” багато років відпрацював Леонід Данилович Кучма. Він ні на день не пориває зв’язків не тільки з конструкторським бюро і заводом, але і Дніпропетровщиною в цілому. У тому, що область послідовно і впевнено піднімається вгору, є і його заслуга, за яку дніпропетровці вдячні своєму Президентові.

Як я вже казав, основа промисловості області – гірничо-металургійний комплекс, до складу якого входять 24 гірничорудних підприємства та 23 підприємства чорної металургії. З ініціативи облдержадміністрації у Дніпродзержинську проведено форум гірників і металургів, де відбулася відверта розмова з приводу того, що і як потрібно робити, аби галузь розвивалася, а ефективність її роботи й економічна віддача підвищувались. Зауважу, що ці підприємства дають до місцевих бюджетів до 40 і більше відсотків надходжень.

На згаданому форумі відзначалось, що у деяких підприємств з’явилася можливість істотно поліпшити роботу. Зокрема, стала до ладу після капітального ремонту дев’ята, найбільша в Європі доменна піч КДГМК “Криворіжсталь”. На реконструкцію підприємства витрачено понад 315 мільйонів власних обігових коштів. Як відомо, “Криворіжсталь” нині приватизовано.

Дніпропетровщина змогла зрушити з місця кілька стратегічно важливих питань, зокрема таких, як реконструкція мосту №1 через Дніпро, Воронцовського шляхопроводу, спорудження метро в обласному центрі, роботи на якому зупинилися ще сім років тому, і лише минулого року ми змогли повернутися до будівництва. Схожа ситуація склалася з мостом – його ремонт розпочався ще позаторік і за звичайних темпів мав би розтягнутися на дванадцять років. Але завдяки тому, що уряд виділив додаткові кошти, справу передбачається завершити вже у нинішньому році.

Питання фінансування капітальних видатків – це найболючіша проблема. Наприклад, за останні роки в області не збудовано жодної школи, дитячого закладу, амбулаторії. Тому влада намагається вишукувати власні резерви і кошти на те, щоб у цьому році збудувати 4 школи, поліпшити охорону здоров’я населення області.

Величний і древній Дніпро, безмежні й мальовничі степи породили високе відчуття земної краси, яка втілилась у народну творчість. На весь світ прославили її неперевершені майстри Петриківського розпису.

Щедра земля Придніпров’я на пісню, танок, гумор. Це також наша гордість. І облдержадміністрація приділяє постійну увагу розвиткові народної творчості, аматорському мистецтву.

- Як відомо, Дніпропетровщина ще й батьківщина запорізького козацтва...

- Так. Мешканці області пишаються тим, що із восьми Січей п’ять було розташовано на території нинішньої області. Саме тут - на Микитинській січі, на спільній козацькій раді, – був обраний гетьманом Богдан Хмельницький. Ми свято бережемо пам’ять про кошового отамана запорозького війська Івана Сірка – умілого й хороброго воєначальника, могила якого знаходиться поблизу села Капулівка.

Козацтво у нашому регіоні відроджується, і влада підтримує діяльність громадських козацьких формувань, які спрямовують свої зусилля на відродження кращих традицій, духовності, історії рідного краю. Ми підтримуємо усіх, хто готовий працювати задля блага держави.

Підводячи підсумки нашої розмови, хочу підкреслити, що у нас багато проблем: створення робочих місць, погашення заборгованості по заробітній платні, розвиток малого та середнього бізнесу тощо. Однак ми їх намагаємося вирішувати послідовно і цілеспрямовано, направляти зусилля мешканців регіону на підвищення темпів економічного зростання. А буде це – значить, вищим буде життєвий рівень наших людей, буде заможним і духовним суспільство.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 21.05.2022 : 174
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2235399

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть