Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

Нажмите для увеличения
Прием в ряды казачества проводит атаман Бахмутско-Торского полка УРК Виктор Сиробаба

Виповнився рік, як ЗОШ № 41 м. Горлівки стала невеликим підрозділом Українського Реєстрового Козацтва. Тут вчаться діти, які склали присягу і з гордістю називають себе козачатами. Вчителі по-справжньому пройнялися ідеями етнопедагогіки - основою козацького виховання, вивчили досвід Кіровоградської ЗОШ № 21 і під керівництвом отамана Бахмутсько-Торського полку УРК Віктора Сіробаби намагаються втілювати їх у своїй діяльності.

У школі не звичайні класи - рої, не просто старости - кошові отамани. Фізкультура і спорт - обов’язкові умови підготовки до змагань «Герць козацьких джур», до гри-випробування «Котигорошко». Силу і спритність горлівські козачата вже успішно продемонстрували на республіканських змаганнях у молодіжному центрі «Молода Гвардія» в Одесі.

Нажмите для увеличения
Казаки УРК во главе с Гетманом УРК Анатолием Шевченко среди учащихся ОШ №41 г.Горловки

Уроки історії козацтва стали в школі першими сходинками до серйозного дослідження героїчних сторінок нашого минулого. І тут вже є перші перемоги. Ганна Холоденко, учениця 10 класу, президент шкільного органу самоврядування Ради лідерів, захистила свою наукову роботу на ІІ Всеукраїнській відкритій історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді в Донецьку «Південно-Східна Україна: від Дикого поля до духовної святині». Юна берегиня досліджувала роль козацтва в історії Донецького регіону і знайшла факти, що зацікавили навіть поважних учених.

Нажмите для увеличения
Юные казаки

Учительський колектив школи своїм пріоритетом вважає патріотичне виховання, яке неможливе без вивчення і розвитку духовно-національних традицій свого народу. Педагоги стали творити школу-берегиню, школу-писанку, школу-музей, аби з дітьми розмовляли «їх ясновельможність історія», Правда і Совість. 15 років тому тут відкрилася «Світлиця», тоді скромна кімната з нечисленними зразками народного вжитку. А зараз - це вже справжній етнографічний музей, куди приходять учні на фольклорні свята, на класні години духовності, де відбуваються і родинні свята, вечорниці, де можна побачити національні обряди… Приходять, щоб помилуватися чудовою колекцією стилізованих національних костюмів, оздоблених герданами - старовинними жіночими нагрудними і головними прикрасами. Її автор - вчителька Алла Миколаївна Коломієць, яка охоче ділиться своєю захопленістю і майстерністю з усіма бажаючими. Справді, українська етнопедагогіка стала для організатора музею Алли Андріївни Шапошникової та її колег підручником, який допомагає утверджувати світлі ідеали, кращі козацькі принципи.

Козацька педагогіка в горлівській школі робить перші кроки, але впевнені, енергійні, які повинні виховати в дітях почуття відданості й любові до рідного краю, свого народу, гордості за свою Батьківщину.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 06.03.2021 : 86
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113785

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть