|
Прием в ряды казачества проводит атаман Бахмутско-Торского полка УРК Виктор Сиробаба |
Виповнився рік, як ЗОШ № 41 м. Горлівки стала невеликим підрозділом Українського Реєстрового Козацтва. Тут вчаться діти, які склали присягу і з гордістю називають себе козачатами. Вчителі по-справжньому пройнялися ідеями етнопедагогіки - основою козацького виховання, вивчили досвід Кіровоградської ЗОШ № 21 і під керівництвом отамана Бахмутсько-Торського полку УРК Віктора Сіробаби намагаються втілювати їх у своїй діяльності.
У школі не звичайні класи - рої, не просто старости - кошові отамани. Фізкультура і спорт - обов’язкові умови підготовки до змагань «Герць козацьких джур», до гри-випробування «Котигорошко». Силу і спритність горлівські козачата вже успішно продемонстрували на республіканських змаганнях у молодіжному центрі «Молода Гвардія» в Одесі.
|
Казаки УРК во главе с Гетманом УРК Анатолием Шевченко среди учащихся ОШ №41 г.Горловки |
Уроки історії козацтва стали в школі першими сходинками до серйозного дослідження героїчних сторінок нашого минулого. І тут вже є перші перемоги. Ганна Холоденко, учениця 10 класу, президент шкільного органу самоврядування Ради лідерів, захистила свою наукову роботу на ІІ Всеукраїнській відкритій історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді в Донецьку «Південно-Східна Україна: від Дикого поля до духовної святині». Юна берегиня досліджувала роль козацтва в історії Донецького регіону і знайшла факти, що зацікавили навіть поважних учених.
|
Юные казаки |
Учительський колектив школи своїм пріоритетом вважає патріотичне виховання, яке неможливе без вивчення і розвитку духовно-національних традицій свого народу. Педагоги стали творити школу-берегиню, школу-писанку, школу-музей, аби з дітьми розмовляли «їх ясновельможність історія», Правда і Совість. 15 років тому тут відкрилася «Світлиця», тоді скромна кімната з нечисленними зразками народного вжитку. А зараз - це вже справжній етнографічний музей, куди приходять учні на фольклорні свята, на класні години духовності, де відбуваються і родинні свята, вечорниці, де можна побачити національні обряди… Приходять, щоб помилуватися чудовою колекцією стилізованих національних костюмів, оздоблених герданами - старовинними жіночими нагрудними і головними прикрасами. Її автор - вчителька Алла Миколаївна Коломієць, яка охоче ділиться своєю захопленістю і майстерністю з усіма бажаючими. Справді, українська етнопедагогіка стала для організатора музею Алли Андріївни Шапошникової та її колег підручником, який допомагає утверджувати світлі ідеали, кращі козацькі принципи.
Козацька педагогіка в горлівській школі робить перші кроки, але впевнені, енергійні, які повинні виховати в дітях почуття відданості й любові до рідного краю, свого народу, гордості за свою Батьківщину.