Надвірнянщина - зелена казка України. Хто хоч один раз гостював у мальовничому Прикарпатському краї, той переконався у справедливості цих слів. Срібляться, б’ються дзвінко об стрімкі береги й розсипаються сонячними бризками чисті хвилі гірських річок, ваблять до себе запашні ліси, шовкові долини.
Проїдьтеся гірськими плаями й полонинами, вдихніть п’янкого смерекового повітря - і ви обов’язково приїдете ще не раз на побачення до гір, до гостинних прикарпатців, щоб повніше відчути чарівність казки, навіяної мистецтвом народних майстрів - простих і щедрих людей, у творіннях яких відбилася поетична краса краю...
Є твердження, що місто Надвірна засноване у 1589 році. Ця дата широко відома. Однак краєзнавець з Биткова М. Максим’юк у своєму дослідженні «Пнівська твердиня», посилаючись на документи, пише, що м. Надвірна було спалене татарами у …1589 році! Виходить, що все ж таки воно започатковане значно раніше.
Англійський історик польського походження Каміл Баранський стверджує, що «назву Надвірна виводить Гіполіт Ступніцький з гіпотези, що спочатку існував добре укріплений замок Потоцьких з великою надвірною службою, яку селили поза замком, і та служба дала початок назві поселення Надвірна».
Якщо говорити про добу козаччини, то саме в період Визвольної війни українського народу (1648-1657 рр.) місто зазнало чи не найбільшої руйнації під час облоги Пнівського замку повстанцями під проводом полковника реєстрових козаків Семена Височана, уродженця Івано-Франківської області. Він тоді організував п’ятнадцятитисячне козацьке військо й визволив від польської шляхти все Прикарпаття, приєднавшись до військ гетьмана Богдана Хмельницького під Львовом.
Нині Надвірнянщина - центр нафтопереробної і деревообробної промисловості Прикарпаття. Тут у січні 2007 року започатковано Надвірнянський полк УРК імені гетьмана Петра Сагайдачного, отаманом якого обрано патріота краю полковника УРК Івана Бурія.
Перші двадцять студентів Надвірнянського автотранспортного коледжу склали присягу Українському Реєстровому Козацтву ще 17-го лютого 2007 року. Згодом на зустріч з представниками Українського Реєстрового Козацтва в актовому залі Надвірнянського автотранспортного коледжу зібралося близько семисот осіб, щоб більше дізнатися про діяльність УРК.
На зустріч з молоддю прибув отаман Івано-Франківської області, генерал-лейтенант УРК Василь Гринів. Він розповів про історію становлення війська реєстрових козаків, їхню доблесть на полях битв з бусурманами та ляхами. Особливо цікавою була розповідь про звитяги реєстровців на Галичині на чолі із Семеном Височаном.
Почали надходити письмові записки з різного роду питаннями. Як записатись у козацтво? Чи приймають у козацтво дівчат? Тож, як засвідчила зустріч, проблем з козацькими кадрами у Надвірнянщині не буде.