Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
...ІЗ НИХ ОДНА В КЕРСЕТЦІ, У НАМИСТІ...

Нажмите для увеличения

Особливості духовної культури народу можна побачити в одязі українців. У процесі розвитку суспільства, потреб людини змінювалися й вимоги до нього. Серед найважливіших функцій одягу - захист тіла людини від негативних впливів зовнішнього середовища. А ця функція безпосередньо пов’язана з географічними та кліматичними особливостями України. Один із прикладів – народний безрукавний нагрудний одяг, який до вподоби й багатьом нашим сучасницям. Він був поширений на всій території України, але в різних місцевостях мав деякі відмінності. Так, у гірських районах Західної України носять КЕПТАР – дуже практичний одяг, і жіночий, і чоловічий. Він захищає від холоду спину, боки та груди, залишаючи при цьому вільними руки для роботи. Святковий кептар традиційно має білий колір, його прикрашають вишивкою, тасьмою, металевими оздобами.

Нажмите для увеличения

У північних і південно-західних районах передгір’я люблять сукняну безрукавку – ЛЕЙБИК, БРУСЛИК. А на території Середньої Наддніпрянщини – легша, хоча й довша безрукавка – КЕРСЕТКА. Її шили переважно з кольорової тканини “в талію”. Керсетки були короткі або довгі, по-різному оздоблювалися, залежно від місцевості. Комір у керсетках відсутній, шили їх з фабричних тканин, часом дуже дорогих (оксамиту, шовку). Наприкінці 19 – на початку 20 століття керсетка стає відомою і на сході України, частково й на півдні.

Подібні форми одягу збереглися до наших днів, і не лише в західних областях України. В них почуваєшся комфортніше і виглядаєш більш ошатно, а іноді – й ефектно.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 11.08.2022 : 114
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2258792

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть