Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Степ та воля - козацька доля

Як тільки мова заходить про Запорозьку Січ, у нашій уяві постає могутня постать козака, що творить героїчні подвиги в борні з ворогами України. Про таких у народі казали: «Козак не боїться ні тучі, ні грому».

Воно-то так. Але козаки - це, крім усього, також звичайні люди, зі своїми потребами, уподобаннями й звичками. Вони в мирні дні чимало часу проводили у товаристві на Хортиці або в родинному колі десь на своєму хуторі…

І мимоволі постає низка питань: як ця частина козацького життя була організована? Чим займалися запорожці в час між походами? Як проводили вони вільний час? Що їли? Як зодягались? Якому мистецтву віддавали перевагу?

Все це, гадаю, не тільки цікаво, але й повчально для нас, бо щось, певно, можна запозичити з того й нам, особливо тепер, коли сучасна молодь виявляє такий інтерес до своєї героїчної минувшини, збирається в козацькі табори, влаштовує всілякі змагання, походи.

То ж хоч уявно завітаємо на Січ десь у середині ХVІІ століття, проведемо разом з козаками-запорожцями один день - з досвіту й до півночі. Замислимось над побаченим і почутим, відобразимо все це у формі нотаток подорожнього…

Нашим провожатим буде знавець козацького побуту Дмитро Іванович Яворницький, який все життя присвятив вивченню історії славної козацької доби. Тому не забудемо взяти з собою його книгу «Запорожье в остатках старины и преданиях народа».

Ось так спорядивши себе, ми й дізнаємось про те, як виглядала Січ і які були звичаї на Запорожжі, та взагалі - як жили запорожці.

Про все це й піде мова у нотатках, які ви, читачу, взяли до своїх рук. Передусім вони адресовані юним козачатам - учням загальноосвітніх шкіл, козакам-педагогам, що будуть їх опікувати, усім, хто цікавиться козацькою минувшиною, її героїкою.

Нам, що відправились у віртуальну подорож на Січ, поталанило, бо зустріли ми в дорозі Тараса Бульбу з синами. Вони, як розповів письменник Микола Гоголь, також поспішали на Хортицю. Разом, та ще й у такому товаристві, їхати і приємно, і безпечніше. Адже Диким Полем шниряє татарва, так і дивись, що заарканить.

І ось та трепетна мить, коли посеред дніпровських хвиль постала козацька твердиня - прадавня і свята українська земля, ім’я якої - Хортиця. Велика енергетична сила таїться в ній…

(Далі буде)

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 91
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236769

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть