|
Золотий фонд козацтва - це його очільники, які надихають і ведуть за собою, які всією своєю діяльністю заслужили визнання, які підтверджують свої слова про патріотизм реальними й помітними справами. Познайомимося з одним із таких справжніх козаків.
Володимир Єгорович Муравйов - отаман окремого Південного Приазовського округу Українського Реєстрового Козацтва, генерал-полковник УРК. Його заслуги у розвитку козацтва відзначені «Золотим Козацьким Хрестом» першого ступеня та іншими нагородами.
Ще у 1998 р. В. Муравйов став першим переможцем Маріупольського міського конкурсу «Людина року» у номінації «Кращий підприємець року». Це було справді народне, а не чиновницьке визнання, оскільки переможці встановлювалися за підсумками опитування городян. Визнання ділових якостей генерал-полковника Муравйова регулярно підтверджується перемогами СП «Гер-Мар», директором якого він є, у щорічному міському конкурсі «Кришталева вежа», у номінації «Кращий товар».
Службовий кабінет директора СП «Гер-Мар» служить одночасно й штабом округу. Одна з визначних памяток кабінету - ікона св. Миколая. На ній немає ні окладу, ні рамки - тільки лик святого заступника, що явив чергове чудо своїм вірним синам. Ця деревяна ікона дивним чином вціліла під час пожежі, що сталася в кабінеті. Лише ледве почорніла, ця ікона, що випромінює світло і вселяє спокій, вберегла від вогню тільки книги. А ще, напевно, не без Божого провидіння, вціліли всі знамена округу - вони у день пожежі були взяті для проведення козацького заходу в школі.
То був не випадковий або разовий захід. Козаки в школі присутні постійно, організовують і проводять тут різноманітні заходи, беруть на себе значну частину господарських витрат шкіл. Свідчення тому - численні грамоти й подячні листи за активну участь у вихованні підростаючого покоління, формуванні в молоді національної самосвідомості й високої духовної культури, за великий особистий внесок у підготовку навчальних закладів до нового навчального року.
Нещодавно в Іллічівській школі святкували вже десяту річницю прийняття до лав козацької республіки перших маленьких козачат. Той день генерал-полковник Муравйов запамятає на все життя: у присутності всього шкільного колективу педагогів та учнів він був урочисто посвячений на хрещеного батька відразу цілого 2-го класу. Кожний клас в Іллічівській школі - це окремий курінь зі своїм командиром. Хрещеники Володимира Єгоровича свій курінь назвали на його честь - «імені отамана Муравйова». Чи багато хто може похвалитися такою довірою, таким визнанням і такою дитячою любовю?
Як людина небайдужа до мистецтва, до дитячої творчості, Володимир Єгорович постійно підтримує народний ансамбль танцю «Первоцвіт». Це відзначив навіть оргкомітет Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Танцюючий бриз», що нагородив В. Муравйова подячним листом за пропаганду й розвиток народної творчості в Україні.
Козаки окремого Південного Приазовського округу взяли під свою опіку сквер на площі Звільнення в Маріуполі, одне з улюблених місць відпочинку городян. Козацтво забезпечує порядок у сквері. Зелений острівець краси був задуманий і обладнаний козаками на честь історичного минулого. На памятному знаку у вигляді гранітного куба увічнені дати, значимі для козацтва. Сквер створювався методом народного козацького будівництва, тому став символом єднання навколо добрих справ сучасних реєстровців. І розташування скверу не випадкове - колись на його місці була стародавня козацька фортеця Домаха.
За вагомий особистий внесок у благоустрій міста й у звязку з перемогою м. Маріуполя у всеукраїнському конкурсі на звання «Населений пункт кращого благоустрою», за підтримку громадського порядку директор СП «Гер-Мар» Володимир Муравйов був нагороджений подякою Маріупольського міського голови Юрія Хотлубея. Відзначені регіональною владою внесок отамана у відродження та розвиток історичних, культурних традицій українського козацтва, його активна взаємодія з органами місцевого самоврядування.
- Козацтво - це моє духовне життя, - говорить В. Муравйов. - Я живу козацтвом, я з козацького роду. Мої друзі - козаки, ми обєдналися по духу і свято шануємо віру нашу православну, історію, державну й козацьку символіку, шануємо Кобзаря (портрет Т.Г. Шевченка також прикрашає кабінет Володимира Єгоровича - прим. Автора). Живемо ми на українській землі, а це земля козацька. У нашому окремому окрузі чимало людей, які в житті себе вже проявили, заслужили повагу. Але й наші молоді козаки своїм ставленням до роботи, до громадського життя доводять, що майбутнє - за ними.