Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Козацький край від Сяну до Дону

Одну із адміністративних частин Західної України з давніх історичних часів називали «Червона Русь». Австрійські урядовці за часів панування на цих землях називали «Рутенія», тобто «Червона». Загадковим є походження прапора «червоних русинів» - червоно-чорний колір.

Багато наших сучасників розуміють, а колишній президент Л.Д. Кучма в своїй книзі «Україна не Росія» навіть зауважив, що характер, духовність і дотримання національних традицій в українців західних і східних дещо різні. Але в нас є велике спільне, що нас єднає, - бажання мати свою незалежну державу - Україну, і для цього «червоні руси», або «русини», не шкодували найдорожчого - життя. Що живило такий патріотизм, таку силу духу у більшості «західняків» - «червоних русів»? Хто вони?

Адже жили компактно на території Польщі, до Варшави чи Кракова було їм значно ближче, ніж до Києва, але притягання Києва-столиці, золотоверхих київських храмів, Святої Софії для цих людей були значущі за життя. Думаю, що дуже важливою була генетична пам’ять, усні та письмові передання минулої історії. Це велика й окрема тема для дослідження.

Сила опору західних русинів проти асиміляції і захист своєї віри дивували різних «мастей» окупантів. Вони вдавалися до найбрутальніших способів тиску на українців, позбавляючи їх права вчитися рідною мовою, працювати в державних структурах і, що найстрашніше, руйнували православні церкви. Так, до 39-го року було закрито 111 церков, зруйновано - 59, 150 перетворено на костели і лише 63 залишилися в ужитку православних віруючих.

Українці почали зорганізовуватись у різні господарські, партійні, спортивні структури. Потужно запрацювали «Просвіта», яку використовували в своїх інтересах КПЗУ (Комуністична партія Західної України), і ОУН (Організація Українських Націоналістів). Молодь була в спортивних організаціях «Сокіл» і «Луг». Діти виховувались у дошкільних закладах - «садочках». Села стали називати «станицями». В напіввійськових спортивних чи оунівських структурах вживалися звання та назви козацького війська - станичний, булавний, сотник, хорунжий, стрілець, полковник, рій, курінь, курінний. «Просвіта» працювала в багатьох напрямках і давала знання - агрономічні, економічні, політичні, історичні, літературні, професійні та інші.

(Далі буде)

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 96
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236774

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть