Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Від бабусі – до онуки

Нажмите для увеличения
Алла Коломієць за роботою
Талановитий наш народ. Ми знаємо про його героїзм із легенд, що передавалися з вуст у вуста. А от народні промисли і традиції дійшли до наших днів завдяки майстрам і майстриням, які передавали своє мистецтво від бабусі - до онуки. Алла Миколаївна Коломієць – учитель Горлівської ЗОШ №41 Донецької області, школи, над якою шефствує Українське Реєстрове Козацтво, - далеко не бабуся, але володіє давнім мистецтвом віртуозно і передає його молодшому поколінню на уроках і позашкільних заняттях, при тому вносить у національний колорит свої, сучасні мотиви. І цього вчить своїх вихованок. Сьогодні в нас у гостях А.Н. Коломієць, до речі, вона входить до складу Українського Реєстрового Козацтва, як і багато інших вчителів.

- Алло Миколаївно, почнемо з найбільш, на мій погляд, складного – з гердани...

- Так, ви не помилилися. Щоб працювати з герданою, необхідні такі якості, як зосередженість, копіткість. А в цілому це процес тривалий. Наприклад, наші школярки, працюючи колективно, виготовили 8 гердан за півроку. До речі, їх роблять на спеціальних верстатах, які є вдома в багатьох дівчат. Кожна гердана – це індивідуальна національна прикраса і має своє колірне оформлення, візерунок і повторює індивідуальність майстра. Дуже важлива особливість роботи в цьому напрямку – гердана розвиває в дівчат естетичний смак, формує справжню повагу до народних традицій, виховує акуратність.

- Мені відомо, що Ви інженер-технолог швейного виробництва і, навчаючи учнів моделювати одяг, намагаєтеся, щоб вони вносили у свої вироби елементи українського національного одягу?

- Я вважаю, що це є важливим способом прилучення дітей до національної культурної спадщини. Адже кожній епосі відповідають свої запити і смаки, тому згодом стиралися ціннісні орієнтації. Подивіться, сьогодні – кожен другий однаково одягнений. Тому що відбулося масове тиражування одягу, ринок заповнений однаковими речами. А використання елементів народного стилю створює і свіжість, і неповторність. Характерна риса українського одягу – її декоративна барвистість – намисто, сережки, стрічечки тощо. Костюми наших школярок доповнюються саме герданами, виконаними у вигляді нагрудних стрічок. А в перекладі з румунського «гердан» не що інше, як плетений шнурок, тасьма. У народі ж вони називаються по-різному: плесканки, басми тощо.

- Костюми ваших учениць на міських конкурсах «Осінній блюз», «Оригінальна колекція» завжди посідають призові місця. Скажіть, у чому секрет такого успіху?

- Я повторюся: дівчата в загальноєвропейські костюми вносять елементи українського народного стилю. Моделюючи їх, ми намагаємося передати особливості святково-обрядового, побутового, сценічного костюмів, в основі яких лежить гама сполучень синього і жовтого кольорів.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 96
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236774

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть