У Державному університеті інформатики і штучного інтелекту завершилася XXII Міжнародна науково-практична конференція „Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості”.
Відкрив конференцію, у якій взяли участь представники влади, політики, науковці та священнослужителі з різних конфесій, ректор ДУІШІ, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, доктор богослов’я Анатолій Шевченко. Він зазначив, що кожна наступна конференція відіграє все важливішу роль у формуванні громадянського суспільства, процесах українського державотворення.
Проблеми виховання моральної інтелектуальної особистості, формування толерантного суспільства, становлення національної ідеї та ролі у цих процесах Українського Реєстрового Козацтва зібралися обговорити у Донецьку науковці з Києва, Львова, Луганська, Харкова, Запоріжжя, Умані, Полтави, а також із США.
Учасники конференції прийняли звернення до українського народу, у якому закликали до національної єдності та активнішого сприяння розбудові України.
ЗВЕРНЕННЯ
учасників XXII міжнародної
науково-практичної конференції «Роль науки, релігії та суспільства
у формуванні моральної особистості» за участі Українського Реєстрового Козацтва до народу України
Розвиток незалежної Української держави, її майбутнє є неможливими без цілісного осмислення культурно-історичного досвіду, духовно-релігійних пошуків українського та інших народів, які є невід’ємною частиною українського суспільства. Це потребує постійного звернення до актуальних проблем моралі й духовності, виховання суспільства та сприяння утвердженню в ньому гуманістичних принципів співжиття.
Учасники ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості» вважають, що духовне виховання сьогодні - це основа формування духовності нації. Здійснення цього можливе на засадах поваги і толерантного ставлення до інших світоглядів, що сприятиме порозумінню та забезпечить толерантне ставлення людей різних світоглядів один до одного.
Сьогодні релігійний чинник стає вагомим фактором соціального і духовно-культурного розвитку громадянського суспільства в Україні. Оскільки наша країна є поліконфесійною та поліетнічною державою, то національної єдності вона може досягти лише за умови дотримання принципу світоглядного й релігійного плюралізму.
Учасники конференції закликають релігієзнавців, богословів, козаків і всі наукові кола активніше вивчати значення релігійного чинника, духовного розвитку, національного відродження в утвердженні громадянського суспільства, всіляко сприяти активному включенню релігійних конфесій у процеси національного відродження України на засадах толерантного ставлення до інших сповідань.
Проблеми, що поставлені перед учасниками ХХІІ міжнародної конференції, з якими ми звертаємось до суспільства, громадськості, релігійних та політичних діячів, наукової та інтелектуальної еліти, потребують грунтовного осмислення й розуміння того, щоб кожна окрема людина і все суспільство в цілому усвідомили, що єдиний шлях України, який взагалі можливий для розвитку людства в цілому, - це тотальне й цілісне виховання особистості на засадах духовності, моральності, патріотизму, взаємоповаги, толерантності та злагоди заради мирного і світлого майбутнього України та всього світу, незалежно від етнонаціональної приналежності і мови, релігійних переконань, освіти, місця в суспільстві.