Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Реєстровець з династії педагогів

Нажмите для увеличения
Отаман «Молодої Січі» Степан Коваленко

Нещодавно відзначив свій 80-річний ювілей ветеран війни і педагогічної праці, отаман дитячо-юнацької організації «Молода Січ», генерал-майор УРК Степан Коваленко. Ювіляра вітали родина, друзі, колеги, побратими з Українського Реєстрового Козацтва. Багато добрих, щирих слів було сказано в адресу іменинника, багато побажань щасливого і яскравого життя.

Народився ювіляр на Сумщині у родині потомственого козака. На батьківщині закінчив школу й отримав професію агронома. У роки війни 14-річний хлопець потрапив у партизанський загін. Малий Степан був природженим розвідником: холоднокровний, відважний і терплячий, кмітливий, він ніколи не втрачав голови, навіть у найскрутніших ситуаціях. Йому довелося воювати у загонах Ковпака і Карнаухова, був зв’язківцем у таємного агента радянської розвідки Петра Прядка.

По закінченні війни Степан Коваленко, з великої вчительської династії, закінчив Слов’янський педагогічний інститут, де й залишився працювати на кафедрі педагогіки. Згодом йому пощастило потрапити на практику до легендарного учителя Василя Сухомлинського. І досі не забув Степан Опанасович його «Школу радості», згадує, як довелося разом працювати, проводити уроки на свіжому повітрі. Це стажування захопило його, а в майбутньому позначилося на всій педагогічній кар’єрі. Він назавжди залишився найпалкішим і найвірнішим послідовником великого педагога.

Повернувшись до Слов’янська, почав втілювати нові методики у школах міста і району. Свій педагогічний експеримент він розпочав з одного-єдиного, але найважчого учня. Незабаром хлопець став не лише добре вчитися, змінилися його поведінка, рівень культури. На черзі був уже цілий клас, який збиралися розформовувати, потім група з ПТУ, в якій за досить невеликий час змінилося шість майстрів виробничого навчання, і вже за рік Степан Коваленко виводив учнів на перше місце. Секрет успіху нової методики полягав у тому, що він завжди цікавився захопленнями своїх підопічних, створював гуртки за інтересами, де діти з задоволеннями знайомилися з технічними новинками, туристичною справою, навіть займалися пасікою і голубами. Наступним етапом стала одна з найслабших шкіл міста, де досвідченому і вже відомому педагогу запропонували місце директора. Він поступово згуртував колектив учителів, учнів, їх батьків і вже через 6 років вивів школу на перше місце у місті, а ще через 3 роки - на перше місце в області за всіма показниками. Цю перемогу Степан Коваленко вважає своїм найбільшим здобутком у педагогічній діяльності і безмірно пишається нею. Багато вчителів-ентузіастів було відзначено Почесними грамотами, а директора, як новатора і реформатора навчально-виховного процесу, нагородили знаком «Відмінник освіти України». Продовжуючи працювати в школах міста, він за високі показники в праці був удруге нагороджений знаком «Відмінник освіти України», а незабаром і Почесною Грамотою Міністерства освіти України.

Нажмите для увеличения
Молоді січовики з ЗОШ № 13 м. Слов’янська

Для Степана Коваленка, одного з найкращих педагогів Донеччини, головне - щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків і домівку, свою Вітчизну і її чарівну мову. Тож не дивно, що, почувши по радіо виступ Гетьмана УРК Анатолія Шевченка, який говорив про духовність і патріотизм, він дуже зацікавився діяльністю Українського Реєстрового Козацтва. І ось уже два роки Степан Коваленко є реєстровим козаком, для кого слова «духовність і патріотизм» - не пусті звуки, адже саме на цих засадах він завжди виховував своїх підопічних.

Сповнений сил, енергії, життєвого досвіду і бажання віддати себе козацтву, Степан Коваленко відразу взявся до справи, створивши дитячо-юнацьку організацію «Молода Січ». Першими козачатами, що присягнули на вірність УРК, стали учні школи-інтернату № 1, а згодом членами козацької організації стали учні зі Слов’янської гімназії і загальноосвітніх шкіл №№ 13 і 17. Сьогодні до лав «Молодої Січі», отаманом якої призначили Степана Опанасовича, входять понад 200 козачат. Діти завжди з нетерпінням чекають на нові зустрічі з отаманом, який обов’язково розповість щось нове й цікаве або організує козацькі спортивні змагання, де можна буде продемонструвати сміливість і спритність справжнього козака.

За невтомну працю на ниві патріотичного і духовного виховання молоді на кращих козацьких традиціях отамана «Молодої Січі» було призначено радником отамана УРК у Донецькій області, а нещодавно його підвищили у козацькому ранзі до звання генерал-майора УРК. І хоча Степану Опанасовичу виповнилося вісімдесят років, зупинятися на досягнутому він не збирається і продовжує працювати. В нього багато планів на майбутнє. Серед них проведення фестивалю козацької слави «Гарт», а трохи згодом - фестиваль козацької пісні, створення музею партизанської слави Слов’янщини, в якому буде відділ, присвячений козацтву цього краю. Сюди увійдуть матеріали з історії козацтва України і матеріали, присвячені діяльності УРК.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 04.03.2021 : 24
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113114

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть