Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Дар музею гетьманства

Нещодавно Музей гетьманства поповнився мистецькими творами із спадщини гетьмана Павла Скоропадського. Їх передала донька гетьмана Олена Отт-Скоропадська разом зі своїм чоловіком, які живуть зараз у Швейцарії.

Олена Скоропадська подарувала музеєві сім картин: портрети українських гетьманів Богдана Хмельницького, Павла Полуботка, Петра Дорошенка, Данила Апостола, Івана Самойловича та два жіночих портрети – Насті Скоропадської та Наталки Розумовської - і бронзовий барельєф гетьмана Павла Скоропадського.

Картини були написані в 20-х роках минулого століття в Берліні відомою художницею Ольгою Мордвиновою на замовлення самого Павла Скоропадського.

Вони є копіями оригінальних полотен ХVIII століття, які були знищені під час громадянської війни. І ось їх власниця , донька гетьмана Олена Отт-Скоропадська , вирішила передати ці твори Україні для постійного зберігання в Музеї гетьманства.

Всім українцям відоме ім’я гетьмана Павла Скоропадського. Це була високоосвічена людина, український дворянин, генерал армії. У 1918 році, коли до влади прийшов гетьман Павло Скоропадський, йому за короткий час вдалося стабілізувати соціально-економічну ситуацію в Україні. Почав діяти український адміністративний апарат, поліція, розпочалося формування української армії. У зовнішній політиці було налагоджено відносини з дванадцятьма країнами і підписано довгоочікуваний договір з Радянською Росією.

Дбав Павло Скоропадський і про розвиток української освіти і культури. Для початкових шкіл тоді було випущено кілька мільйонів українських підручників, в школах запроваджено українську мову. Було також створено 150 нових українських гімназій і два університети – в Києві та Кам’янець-Подільському, відкрито Національний архів і бібліотеку в один мільйон томів. Також було відкрито Українську Академію Наук, яку очолив видатний вчений Володимир Вернадський.

Серед фатальних помилок та прорахунків режиму гетьмана Павла Скоропадського – залежність від німців, відсутність серйозних економічних реформ, крах зовнішньополітичної орієнтації у зв’язку з поразкою німецького блоку у війні. В опозицію до режиму стали залишки Центральної Ради і більшовики. Територія України перетворилася на арену громадянської війни. У такій ситуації уряд УНР віддався на милість поляків, а Павло Скоропадський опинився в Німеччині.

Українська держава постала, але не утрималася. Як згадує Олена Отт-Скоропадська, Україна для гетьмана Павла Скоропадського була понад усе. Він мріяв бачити її могутньою і квітучою.

Присутні на презентації висловили подяку Олені Скоропадській за вагомий внесок у повернення української спадщини на її історичну батьківщину.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 28.05.2022 : 41
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236995

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть