|
Головною прикрасою музею буде іменна козацька шабля генерал-майора УРК Бориса Марченка |
Одним із важливих завдань Черкаського обласного товариства Українського Реєстрового Козацтва, яке очолює генерал-майор УРК Борис Марченко, є пропаганда козацтва серед мешканців міста й області. У цьому напрямку вже зроблені перші кроки: з ініціативи реєстрових козаків Черкащини та за підтримки облдержадміністрації було створено фотолітопис «Невмирущі традиції козацького краю», де презентовані усі козацькі організації області. Черкаські реєстровці постійно беруть участь у обласних і міських заходах, під час яких знайомлять усіх присутніх з традиціями УРК.
Наступним кроком у цьому напрямку стало створення Музею козацької слави Черкащини. Керівництво обласного товариства УРК разом з художниками-оформлювачами продумали до найменших дрібниць інтер’єр майбутнього музею, поступово збираються експонати. Серед черкаських реєстровців знайшлося багато козаків-ентузіастів, які запропонували речі з власних колекцій для експозиції музею. Свою допомогу у збиранні експонатів готове надати керівництво Кам’янського краєзнавчого музею, директор якого очолює міське товариство УРК. Проводилася попередня розмова про допомогу у створенні музею з директором Державного історико-культурного заповідника «Чигирин» Василем Полтавцем, який також є реєстровцем.
|
Козацькі прапори як символ звитяги будуть передані до музею реєстровиків |
До лав черкаських реєстровців входить багато творчих людей, серед яких художники, реставратори, скульптори, які також пропонують свою допомогу у створенні експонатів для музейної колекції. Єдина проблема - відсутність відповідного приміщення. З цим питанням реєстровці звернулися до губернатора, але очікуваної допомоги поки що не отримали. «Під час попередньої розмови з губернатором Олександром Черевком ідею створення козацького музею було підтримано і нам навіть пообіцяли допомогу, - розповідає обласний отаман Черкаського товариства Борис Марченко, - але коли дійшло до справи, нам запропонували зовсім неприйнятні варіанти - приміщення на територіях заводів. А що таке завод? Це, по-перше, прохідна, тобто широкому загалу доступу туди не буде, а отже, і сенсу у створенні музею також немає. Як варіант нам запропонували віддати свої експонати до Черкаського обласного краєзнавчого музею, але ми змушені були відмовитися, адже наша ціль - мати власний козацький музей. Та ми не здаємося і продовжуємо працювати в цьому напрямку. Я впевнений, що нам все вдасться».
Генерал-майор УРК Борис Марченко зазначає, якщо представники інших козацьких організацій висловлять побажання взяти участь і представити свої організації, запропонують власні експонати для своїх виставок, то їм неодмінно нададуть для цього куточок. Але, перш за все, це буде музей історії і сучасності українського реєстрового козацтва.