|
Отаман Ялтинського коша Валерій Радішевський з козачатами опікуються могилою козацького генерала О.Г. Селіванова |
А невдовзі буде підписано угоду про співпрацю реєстрових козаків із місцевими прикордонниками. Підполковник УРК Сергій Шаповалов з Лівадійського полку УРК зазначає, що співпраця з Лівадійською прикордонною заставою імені генерала Губенка передбачає спільне патрулювання прикордонної зони та контроль паспортного режиму на узбережжі, проведення спільних практичних спортивних занять, тренувань зі стрільби тощо.
Така співпраця, на думку ялтинських реєстровиків, буде реальною допомогою прикордонникам у їхній діяльності. А ще зможе допомогти козакам спробувати себе у військовій службі, аби визначитися щодо служби за контрактом.
Ініціатором зміцнення контактів між козацтвом та прикордонниками є саме підполковник УРК Сергій Шаповалов. Сергій Іванович викладає в Лівадійському навчально-виховному комплексі предмет «Захист Вітчизни», керує роботою гуртка «Юні друзі прикордонників». Його шкільні вихованці вже добре знайомі із Лівадійською заставою, щотижня зустрічаються із військовослужбовцями, вправно розбирають та збирають різні види зброї. А після урочистого відкриття у Ялті пам’ятника Т. Шевченку багато десятикласників, і навіть дівчат, виявили бажання вступити до Українського Реєстрового Козацтва. До речі, донька С. Шаповалова Катерина є берегинею УРК.
Лівадійські школярі із задоволенням займаються в кінноспортивному клубі. Діти доглядають за кіньми, залюбки їздять верхи, ходять у кінні походи.
Як зазначають учителі, поведінка дітей, що входять до козацької організації, помітно відрізняється виваженістю, спокійністю, скромністю, шанобливим ставленням до старших. А безпосередньо долучитися до милосердної справи дітвора має можливість у Лівадійській лікарні, допомагаючи важкохворим пацієнтам.
Нагоду виявити милосердя мають школярі і в рамках щорічної акції «Свято білої квітки». Діти виготовляють саморобки й сувеніри, потім за домовленістю з місцевою владою та керівництвом Лівадійського палацу-музею, продають свої витвори туристам та екскурсантам. Усі зароблені у такий спосіб кошти передаються ялтинській дитячій лікарні. Наприклад, минулого року дітям вдалося заробити для лікарні близько 700 грн.
Окрім того, школярі та реєстрові козаки доглядають за чистотою й порядком на старовинному селищному кладовищі, у тому числі опікуються могилою козацького генерала Олексія Гордійовича Селіванова.
Шануючи минуле, піклуючись про духовно й фізично здорове майбутнє покоління, здатне захищати свою Вітчизну, впевнено крокують Південним узбережжям Криму українські реєстрові козаки. І є надія, що їхні лави будуть надалі поповнюватися представниками молоді, яка свідомо обирає свій життєвий шлях.