Парламентська депутатська фракція і партія “Єдина Україна” та головний штаб Українського Реєстрового Козацтва незалежно одне від одного ініціюватимуть початок переговорів з керівництвом Польщі, Швеції і Росії про повернення Україні гетьманських клейнодів та особистих речей Богдана Хмельницького.
Лідер “Єдиної України” Богдан Губський передав Музею гетьманства блок поштових марок, випущених на початку нинішнього року з нагоди виставки історичних реліквій Богдана Хмельницького в Україні, а також добірку науково-історичних книг, виданих за сприяння Фонду інтелектуальної співпраці “Україна –ХХI століття”. Як відомо, саме ця громадська організація, очолювана Богданом Губським, організувала два роки тому міжнародну виставку гетьманських клейнодів та особистих речей Богдана Хмельницького. Тоді в Україні з музеїв Польщі, Росії та Швеції вперше за майже чотири століття вимушеного вигнання прибули на гостину гетьманський прапор, шабля, булава, бойовий нагай, кухоль та посвятна чаша. Упродовж півроку реліквії мандрували Україною: Київ, Чигирин, Львів, Дніпропетровськ. За цей час їх побачило понад півмільйона відвідувачів.
Речі, яких торкалася рука Богдана Хмельницького, - святі для кожного українця, наголосив Богдан Губський. А гетьманський прапор, булава, шабля – сакральні символи нашої державності, які, безперечно, мають повернутися в Україну назавжди. За його словами, попередні переговори у Швеції, Польщі та Росії, які велися ще у процесі підготовки виставки, дають серйозні підстави сподіватися, що задумане обов’язково здійсниться.
На майдані перед університетом
Пам’ятник видатному синові українського народу Івану Франку відкрито на майдані перед центральним корпусом Житомирського державного університету, який носить його ім’я. З нагоди цієї історичної не тільки для університету, а й області в цілому події відбувся урочистий мітинг, повідомляє Укрінформ. Авторами пам’ятника є Заслужений скульптор України Олександр Вітрик та архітектор Віктор Мединський.
100-річчя української Біблії
Нещодавно Україна відзначила сторіччя з дня першого перекладу Біблії україн-ською мовою. Вперше переклад Біблії українською за підтримки Європейського біблейського товариства у 1903 році зробили Пантелеймон Куліш, Іван Нечуй-Левицький та Іван Пулюй.
Пам’ятні сторінки ЗУНР
У Львові відкрито тематичну виставку, присвячену 86-річчю ЗУНР. Донедавна усі документи, пов’язані з цією тематикою, були недоступними для вивчення. Нині ж створено спеціальний реєстр, куди занесено унікальні документи, вони є відкритими для дослідників і ляжуть в основу книг, присвячених державотворчому процесу українського народу. Серед експонатів – “Тимчасовий основний закон (Конституція) про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії”, ухвала про Злуку, репортажі з тогочасних земель.