Унікальними символами духовності можна захоплюватися упродовж трьох місяців у Музеї запорозького козацтва, що на острові Хортиця. Незвичайний проект „Українська ікона – духовна спадщина віків” з посвятою 1020-річчю хрещення Русі зініціювали Музей історії запорозького козацтва і місцевий салон „Антика”.
Експоновані на Хортиці ікони, на думку головної берегині фондів Музею запорозького козацтва Ольги Борисенко та інших фахівців, - чудотворні християнські раритети, у яких акумульовано історію українського іконопису упродовж останніх чотирьох віків. Це роботи як невідомих народних майстрів, так і знаменитих іконописних шкіл, що існували з давніх-давен на Київщині і Харківщині, Полтавщині і Сумщині, Чернігівщині і Черкащині. Особливо багато мирян біля ікони святої Трійці, яка символізує єдність Отця, Сина і Святого Духа. У центрі експонованої колекції також майстерні зображення Богоматері з немовлям Ісусом Христом, Спаса Вседержителя та інші раритети.
Архієпископ Запорізький і Мелітопольський владика Василій, ділячись враженнями від побаченого, визнав, що принаймні три чверті експонатів є рідкісними. Кожна з ікон – дзеркало Євангелія, і було б ліпше, якби вони сприяли одуховленню християн у храмах, - у приватних колекціях, мовляв, такій спадщині не місце.