|
Посвята новобранців у реєстрові козаки Одеської обласної організації УРК |
Знаменно те, що презентація новоутворених козацьких товариств відбулася у дні святкування 610-ої річниці селища міського типу Саврань і 418-ої річниці міста Ізмаїла.
Ще вранці в обох храмах Саврані правились заздравні молебні за селище та його мешканців. Жителям і гостям Саврані не зіпсував святкового настрою навіть дощ. Вони під звуки духового оркестру пройшли урочистою ходою вулицями райцентру до центрального парку селища, де на літньому майданчику було організовано різноманітні виставки. В Одеській області небагато є населених пунктів, які досягли такого поважного віку. Та й версій щодо назви селища вже відомо близько семи. Одні з них досить поетичні. Наприклад, «савра» в перекладі з тюркської означає пісня. І те, що тут дуже співочий люд, ніби підтверджує правильність цієї версії. А ще вважається, що тут був поранений Сава Чалий. Інші дослідники свідчать, що «саврань» значить місце, де гуляють вітри.
Цього дня до Саврані приїхало багато колишніх її жителів, відомих людей, які діловими та родинними стосунками пов’язані з цим краєм. Щирі вітання мешканцям селища висловили голова райради Микола Бадюл, заступник голови РДА Людмила Благодир, а селищний голова Володимир Юзьков не тільки сам вітав, а й приймав вітання та подарунки від запрошених на свято. Чимало чудових побажань селищу і його мешканцям прозвучало від гостей. Гетьман Українського Реєстрового Козацтва, член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко тепло привітав савранців з 610-ою річницею їхнього селища і вручив цьому населеному пункту, свідку козацької слави, високу відзнаку - «Срібний козацький хрест» II ступеня. Потім козаки-реєстровці відвідали Острів любові, де поставили пам’ятний хрест на честь козаків, які боронили цей край багато століть тому, й пообіцяли місцевій владі, що збудують тут, на острові, дитяче містечко відпочинку.