Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Археологи досліджують Поле Полтавської битви

Нажмите для увеличения
Іде реконструкція братської могили російських воїнів

Другий польовий сезон нещодавно провела на Полі Полтавської битви міжнародна археологічна експедиція з дослідження історичного Поля. Великомасштабний проект здійснюється на основі спільних домовленостей між Швецією та Україною згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка „Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу” (№955/2007 від 09.10.20007 р.).

Як і в попередній польовий сезон (червень 2007 року), перед археологами стояло завдання комплексного дослідження Поля, тобто всіх історичних подій, які відбувалися на ньому (битва Вітовта на Ворсклі 1399 року, вирішальний бій І. Виговського з М. Пушкарем 1658 року, червнева Полтавська баталія 1709 року, операція „Френтік” 1944 року). За час роботи експедиції віднайдено чимало речей різних епох, у тім числі велика кількість куль, картечі, декілька ядер періоду Північної війни, монети, предмети побуту означеного періоду та кулі й уламки бомб часу Другої світової війни. Всі знахідки, віднайдені на Полі, зафіксовані й передані до фондів Державного історико-культурного заповідника „Поле Полтавської битви” для подальшого вивчення й поповнення експозиції.

Учасники експедиції дійшли висновку, що система фортифікаційних укріплень російської армії, як вона окреслена зараз, в дійсності зміщена – обеліски встановлені не на місці колишніх редутів, а другий укріплений табір Петра I значно менших розмірів, ніж він позначений на всіх відомих картах. Ці попередні висновки дещо змінять загальну характеристику битви: бій, можливо, проходив біля валів укріпленого табору й шведи були близькі до його захоплення; а взявши табір, могли б скинути вояків Петра I до Ворскли; важка артилерія петровського війська, ймовірно, не була задіяна, бо ж віднайдені ядра від легких гармат та кулі; укріплений табір Петра I, зважаючи на його розміри, не міг умістити всю московську армію, тому частини знаходилися обабіч табору.

Отже, вчені-дослідники готують детальний звіт про роботу експедиції. Проблемними є питання дійсного місцезнаходження редутів, поховань полеглих шведських воїнів та козаків. Тому 2009 року археологи проведуть третій польовий сезон з дослідження Поля, результати роботи всіх трьох років будуть оприлюднені на Міжнародній науковій конференції восени 2009 року.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 88
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236766

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть