Нещодавно на запрошення Його Високості Принца Газі Бін Мухаммада делегація Українського Реєстрового Козацтва та Державного університету інформатики і штучного інтелекту з офіційним візитом відвідала Хашимітське Королівство Йорданії.
У рамках програми з народної дипломатії відбулася зустріч делегації Українського Реєстрового Козацтва на чолі з Гетьманом УРК Анатолієм Шевченком з Принцем Йорданії Газі Бін Мухаммадом. Під час тривалої зустрічі, котра проходила у теплій, дружній атмосфері, керівники УРК надали короткі історичні відомості про становлення та розвиток козацтва в Україні, його подвижницьку місію щодо встановлення нових духовно-толерантних стосунків у світі на засадах любові, добра та злагоди. Обговорювалися питання щодо можливості створення в Аммані Духовного центру ісламо-християнської дружби та засади, на котрих базуватиметься його діяльність. Його Високість Принц Газі Бін Мухаммад зацікавився цим проектом і виявив велике бажання стати його почесним опікуном, оскільки він володіє інформацією щодо релігійної ситуації у світі, підтримує тісні стосунки з керівниками різних релігій і конфесій та зацікавлений у встановленні дружніх стосунків між ними. Відправним пунктом саме такої діяльності для народу Йорданії та прогресивної спільноти усього світу є послання Короля Йорданії Абдулли ІІ, у котрому зазначаються канони істинного ісламу, що ґрунтується на засадах любові, миру та добра. Принц Газі Бін Мухаммад зазначив, що вбачає у силі, котру собою являє Українське Реєстрове Козацтво, інституцію, спроможну у сьогоднішній складній політичній ситуації у світі встановити міцні та плідні стосунки між мусульманським та християнським світом, і подарував членам делегації примірники Істинного Ісламу та Амманського послання Короля Йорданії Абдулли ІІ до народів світу, а також велике видання про християнські святині у Йорданії.
|
У подарунок від української делегації Принцу Газі Бін Мухаммаду - «Кобзар» Тараса Шевченка |
Гетьман УРК Анатолій Шевченко вручив Принцу Газі Бін Мухаммаду іменну бойову козацьку зброю – пернач, а також національні обереги українського народу: вишиванку, рушник, зібрання творів генія українського народу Тараса Шевченка.
Анатолій Шевченко представив Принцу Газі Бін Мухаммаду першого йорданського козака, віце-президента Міжнародного університету Святого Климента доктора Шахера Аль-Сокура.
Делегація з України ознайомилася з освітньою та науковою діяльністю найбільших університетів Йорданії: Йорданським університетом (THE UNIVERSITY OF JORDAN), Амманським університетом (Al-Ahliyya Amman University), Університетом «Al-Quds Відкритий університет» (Al-Quds Open University).
Під час зустрічей були зазначені основні напрями подальшого співробітництва, виявлено велику зацікавленість щодо зміцнення контактів в основних напрямах розвитку науки, релігії, освіти. Подальшими кроками спільної діяльності стануть організація та функціонування програм щодо дистанційного навчання, створення електронних засобів навчання, розвитку духовних стосунків у Духовному Центрі ісламо-християнської дружби в Аммані. Духовне натхнення отримали представники делегації на Місці Хрещення Ісуса Христа. Історична та духовна роль Місця Хрещення Христа не викликає сумнівів у своїй значущості.
Велика історична та культурна пам’ятка всіх релігій розташована на березі ріки Йордан. Історично склалося, що Місцем Хрещення Христа – найсвятішим місцем для християн – опікуються мусульмани. Як зазначив доктор Діа Аль–Мадані, керівник Королівської комісії Місця Хрещення, ця історична й духовна пам’ятка зазнає значних перетворень. Почесним керівником і опікуном Комісії Місця Хрещення є Його Високість Принц Газі Бін Мухаммад. Облаштовуються зручні будинки для всіх, хто з паломницькою місією прибуває до берегів ріки Йордан. Православна та католицька церкви ведуть активне будівництво з дозволу керівництва Комісії Місця Хрещення, функціонує християнський храм. За словами заступника керівника Комісії Зайдуна Аль Джамаля, мусульмани пишаються, що саме їм випала така місія з підтримки та подальшого збереження цієї святині, та докладатимуть усіх зусиль з метою встановлення толерантних стосунків, злагоди, добра та миру у світі.
Місце вражає своєю первозданною красою і благодаттю. Впорядники намагаються не змінити його вигляд і залишити таким, яким воно було за часів Ісуса Христа.
Візит української делегації до Хашимітського Королівства Йорданії став початком нових позитивних зрушень у встановленні взаємозв’язків між народами різних релігій. Християни, першими подавши руку дружби мусульманському світу, отримали міцне стискання у відповідь.
|
|