|
Хлібом-сіллю зустріли на Львівщині Гетьмана УРК Анатолія Шевченка козачата з Тетевчицької ЗОШ, де діє молодіжний осередок УРК |
|
У залі засідань - делегати з усіх регіонів України |
У Львові, у Палаці Потоцьких, відбулася Велика рада Українського Реєстрового Козацтва.
У Раді взяли участь 93 делегати – голови Адміністрацій Гетьмана УРК у регіонах України, командувачі округів, отамани двадцяти п’яти обласних козацьких товариств і товариств УРК у Києві й Севастополі та понад двадцять запрошених .
Традиційно Велика козацька рада, яка щороку проходить у січні, на початку нового року, коли підводяться підсумки діяльності за рік минулий та звіряються й затверджуються плани на майбутнє, припадає на велике й світле свято – Водохреще. Тож розпочався всеукраїнський козацький збір по-святковому, велелюдно й урочисто. Під звуки маршів духового оркестру представники генеральної старшини Українського Реєстрового Козацтва і делегати шикуються на майдані перед палацом. Уклінно, з хлібом-сіллю львів’яни зустрічають Гетьмана УРК Анатолія Шевченка, пишний коровай йому вручають учні Тетевчицької загальноосвітньої школи, що на Львівщині, де впродовж кількох років діє шкільна козацька республіка – молодіжний підрозділ Українського Реєстрового Козацтва.
Оркестр стихає, і в урочистій світлості дня, осяяна щирістю і вірою, піднімається до самих небес молитва козацьких сердець, з якої і розпочинається кожна козацька рада чи справа.
|
Клятву на вірність Богу і Україні складає завідуюча відділом Львівської галереї мистецтв Оксана Козинкевич |
|
Подякувавши Богу за його ласку й добро, представники трьох конфесій освятили воду, щедро окроплюючи йорданською водичкою усіх присутніх та двадцятьох новобранців, які посвячувалися у реєстрові козаки. Серед новобранців – завідуюча відділом Львівської галереї мистецтв Оксана Козинкевич, студентська молодь.
Після урочистостей учасники ради збираються у конференц-залі палацу. З вітальними словами до реєстровців звертаються архієпископ Львівський і Волинський, голова синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями Августин, крайовий отаман Прикарпатської Січі Українського козацтва Всеволод Іськів, генерал-полковник Українського козацтва Володимир Пилат, отаман осередку УРК у Йорданії доктор Шахер аль Сокур, представники російського козацтва з м.Бєлгорода.
Головне питання порядку денного Великої ради – доповідь Голови УРК, члена-кореспондента НАН України Анатолія Шевченка. Доповідач щонайперше наголосив на тому, що Українське Реєстрове Козацтво виконує важливу, можна сказати, планетарну місію з відродження духовності і патріотизму українського народу. Навколо цієї ідеї у єдиному пориві вже об’єдналося понад сто тисяч чоловік - саме стільки налічують осередки УРК, що діють у всіх областях України, у столиці, великих містах і малих селах. Втім, кількісний склад реєстрового козацтва – це не самоціль організації, наголосив Анатолій Шевченко, важливіше, щоб люди, які приходять в УРК, були об’єднані ідеєю, були патріотами України й козацтва, принциповими й свідомими свого покликання людьми.
|
У реєстровці новобранців посвячують отаман Північнокримської дивізії УРК Віктор Дацюк і наказний гетьман, голова Кримської республіканської організації УРК Анатолій Франчук |
|
Пропозиції щодо змін до Статуту УРК вносить отаман Львівської обласної організації УРК Володимир Зденянчин |
Сила громадської організації, будь-якого колективу – у єдності, монолітності. Тож кожен із членів УРК не лише має щоденно працювати над виконанням Програми УРК, головним завданням якої є розбудова незалежної, демократичної України, а й бути прикладом для інших у цій нелегкій роботі, у боротьбі за відродження українського, козацького духу.
У своїй доповіді Анатолій Шевченко зупинився на головних досягненнях ВГО УРК, яка має значні напрацювання в економічній та гуманітарній сферах, активно впроваджує у життя народну дипломатію.
З візитами доброї волі делегації Українського Реєстрового Козацтва побували у багатьох країнах світу, зокрема у Німеччині, Італії, США, Туреччині, Польщі, Австрії, Угорщині, де зустрічалися з лідерами церков і держав, несучи світу прагнення миру, подаючи приклад толерантності і взаєморозуміння.
В активі УРК сотні корисних справ – будівництво церков, підтримка талановитої молоді, допомога нужденним, опіка дитячими притулками, видання книг, відбудова козацьких пам’яток, встановлення пам’ятників національним героям. Та все ж Голова УРК закликав отаманів активізувати роботу з молоддю, просвітницьку діяльність. „Більше конкретики у щоденній роботі”, – зазначив Анатолій Шевченко. Він також поставив нові завдання перед козацькою громадою. Щонайперше, необхідно, сказав доповідач, провести ревізію реєстрів, більш вимогливо підходити до підбору кадрів. Чимало треба зробити для згуртування козаків навколо тих ідейних засад, які є девізом Українського Реєстрового Козацтва, і конкретними справами, глибоким змістом, щирістю серця наповнити слова „духовність” і „патріотизм”.
В обговоренні доповіді Гетьмана УРК взяли участь наказний гетьман, голова Кримської республіканської організації УРК Анатолій Франчук, отамани Кіровоградської, Львівської, Харківської, Одеської, Рівненської, Вінницької обласних організацій УРК Ігор Добрянський, Володимир Зденянчин, Віктор Посохов, Анатолій Коломійцев, Валерій Цимбалюк, Микола Крижанівський, голови Адміністрацій Гетьмана УРК у Східному регіоні Микола Мазепа, у Закарпатті – депутат Закарпатської обласної ради Федір Харута, у Західному регіоні – депутат Львівської обласної ради Володимир Кожан та інші.
|
Здоров’я, щастя, успіхів, любові й добра побажали учасникам Великої ради УРК колядники зі Львова |
|
Про роботу осередку УРК звітує отаман Харківської обласної організації УРК Віктор Посохов |
У виступах козаків ішлося не лише про досягнення і здобутки, а й про проблеми, які виникають на шляху становлення козацьких товариств, про те, що у деяких регіонах захоплюються посадами і званнями, які мають присвоюватися лише за багаторічну роботу на ниві козацтва та особистий внесок кожного у розвиток козацького руху. Промовці були одностайними у тому, що козак має бути провідником української національної ідеї, бути гідним високого звання „козак”.
На Великій раді були прийняті зміни до Статуту УРК.
Учасники Ради обрали на посаду Гетьмана УРК Анатолія Шевченка. Також були підтверджені повноваження Генеральної старшини УРК, голови Ради Берегинь УРК. Відбулися і нові призначення. Зокрема, генерал-майор УРК Анна Когут призначена керівником Львівської обласної жіночої організації „Берегиня”.
З великим піднесенням Голова УРК Анатолій Шевченко вручив нагороди: пернач - голові Адміністрації Гетьмана УРК у Східному регіоні Миколі Мазепі, який у ці дні відзначив своє 50-річчя, „Срібний козацький хрест” - директорові Львівської галереї мистецтв, Герою України Борису Возницькому, який активно сприяє розвитку козацтва на Львівщині. Саме з ініціативи Бориса Возницького у селі Руда Жидачівського району реєстрові козаки власним коштом встановили бронзовий пам’ятник гетьманові Івану Виговському.
Дякуючи за нагороду, директор галереї мистецтв продемонстрував учасникам Великої ради копію корони короля Данила Галицького, 750-річчя від дня коронації якого нещодавно відзначалося. Свої пожертви для відновлення корони короля Данила внесли і реєстрові козаки, зокрема представники Івано-Франківської та Львівської обласних організацій УРК.
Уроки історії вчать нас бути єдиними у турботах про долю України й козацтва, згуртованими, наполегливими у досягненні поставленої мети, справжніми патріотами, Українцями з великої літери, і тоді ми будемо незламними, непереможними, будемо справжніми козаками.
Біографія Анатолія Івановича Шевченка
|
Анатолій Iванович Шевченко народився 17 травня 1948 року в Брянській областi у родинi нащадків відомого в минулому козака села Кожани Стародубського полку Чернiгiвської губернiї Власа Шевченка. Ще в дитинстві бабуся Василиса та дідусь Яків Шевченки показали сільському хлопцю – своєму онукові Анатолію – шлях до Бога.
Рух по цьому шляху у подальшому визначив основну мету і сенс усього життя Анатолія Шевченка. Ще з дитинства почали формуватися основні риси його характеру: жертовність заради людей, любов до Бога, відкритість і сміливість у розв’язанні життєвих проблем, трепетне ставлення до друзів.
Одружений, дружина – Світлана Яківна, 1953 року народження; доньки: Елла , 1974 року народження, Олена, 1986 року народження.
Анатолій Шевченко понад двадцять рокiв перебував на дiйснiй вiйськовiй службi в органах КДБ (СБУ). З них 5 років служив офіцером діючого резерву. Звільнений у запас у званні підполковника. У 2003 році наказом голови Служби безпеки України Анатолію Івановичу Шевченку присвоєно чергове військове звання – полковник.
Анатолій Іванович закінчив фізичний факультет ДонДУ за фахом “Радiофiзика та електронiка”. У 1985 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1990 році – докторську дисертацію, йому було присвоєно науковий ступінь – кандидат, а потім – доктор технічних наук.
У 1991 році з ініціативи Анатолія Шевченка був створений науково-дослідний Інститут проблем штучного інтелекту, підпорядкований Міністерству освіти і науки України та Національній академії наук України. Анатолія Івановича було призначено директором цього інституту. Анатолій Шевченко є автором 145 наукових праць, 9 запатентованих винаходів і 15 навчально-методичних посібників для шкіл і вищих навчальних закладів. У 1996 році спільно з Вiддiленням інформатики НАН України він заснував міжнародний науково-теоретичний журнал “Штучний iнтелект” i був призначений його головним редактором.
У 1997 році з його ініціативи Кабінет Міністрів України на базі науково-дослідного Інституту проблем штучного інтелекту створив вищий навчальний заклад – Донецький державний інститут штучного інтелекту. Наказом міністра освіти і науки України Анатолій Шевченко був призначений ректором створеного інституту.
За короткий час свого існування інститут перетворився на науковий і навчальний храм духовності. Результати наукових досліджень, а це високі комп’ютерні технології, сьогодні купують навчальні і наукові заклади, фірми США, Німеччини, Англії, Франції, Росії тощо.
У 1997 році з ініціативи Анатолія Івановича Шевченка був заснований науковий журнал “Наука. Релігія. Суспільство”. Професор Анатолій Шевченко був призначений головним редактором цього журналу.
Указом Президента України “...за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання й виховання молоді...” Анатолію Шевченку присвоєно звання “Заслужений діяч науки i техніки України”.
У 1999 році Указом Президента України він нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня.
У 2000 році з ініціативи Анатолія Шевченка та його однодумців створена Всеукраїнська партія духовності і патріотизму (ВПДП). Перший Всеукраїнський з’їзд ВПДП одностайно обрав його Головою партії. Через партію Анатолій Шевченко поширює серед людей принципи духовності, любові, добра та справедливості.
У 2000 році захистив докторську дисертацію з теми “Основи християнства: шлях до iстини”. Рішенням ученої ради Київської духовної академії йому надано ступінь доктора богослов’я.
У 2001 році наказом міністра освіти і науки України Анатолій Шевченко призначений ректором Київського науково-навчального комплексу “Інтелект”.
У 2002 році обраний членом Національної спілки журналістів України. У 2002 році вперше в незалежній Україні установча Велика рада козацтва затвердила посаду Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва. На цю посаду козаки одностайно обрали Анатолія Шевченка.
У 2004 році постановою Президії Національної академії наук України професор Анатолій Шевченко нагороджений премією ім. С.О. Лебедєва. Ця премія присуджується вченим за видатні наукові досягнення у створенні засобів інформатики та обчислювальної техніки.
У 2004 році Гетьман УРК Анатолій Шевченко обраний Почесним громадянином села Кульчиці Львівської області, батьківщини гетьмана Петра Сагайдачного. У 2005 році обраний членом Ради Українського козацтва при Президентові України.
У 2006 році Європейська академія інформатизації (Бельгія, м. Брюссель) присвоїла Анатолію Івановичу Шевченку науковий ступінь доктора філософії за сукупністю його наукових робіт, які мають велике практичне значення, наукову цінність і відповідають вимогам Всесвітнього інформаційного розподіленого університету, що наділяє його правами, привілеями, почестями і знаками нагороди, які дає цей ступінь.
У 2006 році під час проведення Загальних зборів НАН України Анатолій Іванович Шевченко був обраний членом-кореспондентом Національної академії наук України за спеціальністю “Обчислювальні системи”.
Рішенням Ради благодійного фонду “Меценати Батьківщини” у 2007 році за вагомий внесок у справу відродження та процвітання Світу, за велич душі та щирість Анатолій Шевченко нагороджений орденом “Рубіновий хрест”.
За відродження духовності, патріотизму, позитивний досвід у справі покращення відносин між Україною і США в галузі науки, освіти, культури, бізнесу Анатолію Шевченку у 2007 році в конгресі штату Оклахома було вручено офіційну Грамоту почесного гостя США.
У 2007 році Президія Національної академії наук України присвоїла Анатолію Івановичу Шевченку звання “Винахідник 2007 року” з врученням свідоцтва за високі показники у винахідницькій та патентно-ліцензійній роботі.
Завдяки ініціативі А.І. Шевченка у 2007 році Кабінет Міністрів України реорганізував Донецький державний інститут штучного інтелекту в Державний університет інформатики і штучного інтелекту МОН України. Наказом міністра освіти і науки України А.І. Шевченко призначений ректором створеного університету.
У 2007 році рішенням Лубенської міської ради Полтавської області за активну громадську діяльність, патріотичне виховання молодого покоління Анатолій Іванович Шевченко обраний Почесним громадянином м. Лубен, місця історичної битви гетьмана Северина Наливайка.
У 2007 році влада та громада села Руда Жидачівського району Львівської області прийняли рішення про присвоєння Гетьману УРК, члену-кореспонденту НАН України Анатолію Шевченку звання “Почесний громадянин села Руда”, де до цього часу зберігається родинний маєток гетьмана Івана Виговського.
Згідно з указом Президента України, у 2008 році А.І. Шевченко нагороджений орденом «За заслуги» II ступеня.
Протягом усього свого життя Анатолій Іванович будує свої стосунки з людьми тільки за принципами духовності, правди і любові. Докладає багато зусиль для єднання народу України в єдине суспільство незалежно від соціального статусу людей та їх релігійних переконань. Професор Анатолій Шевченко офіційно запропонував Президенту України і Уряду України національну ідею України – “Бог. Народ. Україна”, на основі якої розбудовується українська нація.
Патріот України.