|
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин та наказний гетьман УРК Валерій Міхєєв обговорюють можливість співпраці Народної партії та Українського Реєстрового Козацтва |
Він на фініші минулого року, на думку багатьох, став найпопулярнішим політиком у країні. Відразу після обрання лідера Народної партії Головою Верховної Ради України, 9 грудня, робота законодавчого органу нашої влади увійшла в конструктивне русло, і за десять днів пленарних засідань Верховна Рада розглянула майже третину всіх законопроектів року (220 з 696). Утім, річ не тільки в кількості розглянутих нормативно-правових актів, а й у їх невідкладності: у першому читанні була ухвалена низка законів, спрямованих на мінімізацію наслідків світової економічної кризи, а головне – був затверджений бюджет на поточний рік. Вже після того, як народні обранці роз’їхалися на Різдвяні канікули, Володимир Литвин очолив делегацію українських парламентаріїв під час візиту до Москви, щоб нарешті розморозити українсько-російські стосунки. А в перерві між цими подіями Голова Верховної Ради, разом з Президентом України, взяв участь у заключній дискусії «Свободи слова на «Інтері», лейтмотивом ефіру якої був заклик до представників усіх гілок влади і головних політичних сил країн: заради збереження країни відразу після свят спільно сісти за стіл переговорів і створити антикризовий комітет. А ще Володимир Литвин встиг провести підсумкову прес-конференцію для журналістів центральних та регіональних засобів масової інформації. На цьому заході побувала і кореспондент «України козацької».
Перед тим, як відповісти на запитання журналістів, Володимир Литвин у своєму вступному слові зробив спробу окреслити ту непросту ситуацію, яка існувала в країні протягом останнього року. Він, зокрема, висловив переконання, що парламенту вдалося призупинити політичну кризу: «Й зупинили ми її у парламенті. Якщо більш реалістично говорити - призупинили. Причому лише 15% негативного впливу на економічну ситуацію в країні належить світовим тенденціям. Решта – через внутрішню політичну кризу. Сьогодні не можна допустити розколу країни, не можна повторяти ситуації 2004 року, коли частина держави говорила, що буде виконувати вказівки одного кандидата в президенти, інша – другого. А така загроза сьогодні є”, - зауважив він. Володимир Михайлович додав, що необхідно консолідувати політикум, а також наголосив на важливості дотримання норм українського законодавства всіма без винятку. Досить багато запитань стосувалося особливостей прийняття парламентом бюджету на 2009 рік. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не виключає, що суперечки навколо бюджету триватимуть, незважаючи на його ухвалення. Він особисто переконаний, що бюджет необхідно було ухвалити: «Моя позиція чітка й однозначна – бюджет потрібно було прийняти насамперед для того, щоб зупинити або вибити підстави для подальшого каталізу політичного протистояння». Литвин зазначив, що, якби не було такого рішення, Верховна Рада України була б «утягнута в ухвалення законів, які б та чи інша сторона могли розглядати як прагнення через закони продовжувати політичну війну».
|
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин з готовністю відповідав на запитання журналістів, які приїхали з усіх регіонів України |
Голова парламенту не хотів би, щоб Верховна Рада ухвалювала закони, які неоднозначно трактуватимуться тією або іншою стороною українського політикуму. «Ми повинні працювати збалансовано, системно, не ривками, щоб країна знову не впала в кому», - сказав він. Спікер наголосив, що ухвалення бюджету дає країні, і насамперед людям, упевненість і визначеність. «Людина не читає бюджет, вона отримує звістку, що бюджет прийнятий, очевидно, вона розраховує, що ситуація зміниться. Словом, бюджет на 2009 рік прийнятий. Усе інше - предмет дискусій», - підсумував Володимир Литвин.
На думку спікера парламенту, політикам, представникам усіх гілок влади треба зосередитися на вирішенні питань, спрямованих на подолання кризових явищ, зокрема відновленні економічної активності шляхом підвищення внутрішнього попиту на продукцію вітчизняного виробництва, стимулюванні українських підприємств, реформуванні грошово-кредитної, податкової, судової систем, підвищенні соціального захисту населення. Україні сьогодні як ніколи потрібна консолідація владних еліт, усього суспільства, наголосив спікер парламенту.
Значною консолідуючою силою нині виступає Всеукраїнська громадська організація „Українське Реєстрове Козацтво”, яка налічує у своїх лавах близько ста тисяч чоловік. Відповідаючи на запитання кореспондента газети “Україна козацька”, Володимир Литвин підкреслив, що він як голова Блоку Литвина планує залучити Українське Реєстрове Козацтво до участі у наступних парламентських виборах. Спікер відповів, що він і його політична сила будуть активно співпрацювати із такою потужною і впливовою організацією, як УРК, що є однією з найчисельніших громадських організацій в Україні, здатною впливати на політичну й соціально-економічну ситуацію в країні. Володимир Литвин зазначив, що Народна партія та Українське Реєстрове Козацтво працюють задля розбудови незалежної, демократичної, правової України та зростання добробуту населення, спрямовують свої зусилля на патріотичне виховання молоді, відродження духовності і патріотизму.
Володимир Литвин як голова Народної партії вже не раз зустрічався з Головою Українського Реєстрового Козацтва Анатолієм Шевченком, тож знає чимало про діяльність УРК. Він переконаний, що плідна співпраця політичної й громадської організацій буде сприяти подальшому поступу на шляху розбудови громадянського суспільства, утвердженню миру та злагоди в нашій країні.
Ще одне запитання кореспондента газети „Україна козацька” стосувалося долі закону України про засади відновлення та розвитку українського козацтва, козацькі організації та їх об’єднання, проект якого був внесений Президентом України Віктором Ющенком навесні минулого року до парламенту і який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Володимир Литвин зазначив, що прийняття цього закону дуже важливе для майбутнього української нації, і пообіцяв, що він буде розглядатися одним із першочергових у цьому році.
Нагадаємо, що цей закон визначає особливості створення та діяльності козацьких організацій та їх об’єднань, напрями їх діяльності, засади їх взаємодії між собою та з органами державної влади і органами місцевого самоврядування.
Закон спрямований на забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства, підвищення ролі членів козацьких організацій та їх об’єднань у відновленні традицій українського народу, залучення козацьких громадських організацій до охорони громадського порядку, державного кордону, культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи, військово-патріотичного та духовного виховання молоді.
На закінчення Володимир Литвин наголосив: “Немає сумніву, що настануть часи, коли успіхи України відповідатимуть зусиллям, докладеним кожним задля облаштування нашого життя. І коли будуємо та втілюємо особисті та сімейні плани, розуміємо: наше благополуччя безпосередньо пов’язане з успіхом Батьківщини. Нехай же зростає наша впевненість у власних силах. Нехай у новому, 2009 році влада нарешті стане гідною українського народу. Я вірю, що ми подолаємо всі негаразди, зможемо зробити все залежне від нас заради своїх дітей та задля гідного майбутнього України”!