Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Самурай і козак

Нажмите для увеличения
Козацьку присягу у козацькому храмі Різдва Христового у Йошіхіко Окабе приймає Голова Всеукраїнської громадської організації УРК Анатолій Шевченко

Перше знайомство Йошіхіко Окабе з Україною відбулося у далекому 1992 році, коли молодому японському барону довелося проїздом побувати в Києві. То було на зорі становлення нашої держави. І ось через сімнадцять років, на запрошення Голови Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Івановича Шевченка, він знову ступив на вкраїнську землю вже у ролі знаної людини, бажаного гостя. Пана Окабе дуже приємно вразили позитивні зміни, які за період незалежності відбулися в нашій державі. Це найперше і головне враження, яке він повезе на свою батьківщину – Країну Вранішнього Сонця. Виховані люди не ставлять особливий наголос на недоліки, але й у компліментах так само стримані, а представники східних націй, зокрема японської, і поготів. Можливо, гість помітив той позитив, якого ми, українці, у себе вдома не помічаємо? Мабуть, слушне твердження, що велике бачиться на віддалі.

Ще навчаючись у Московському державному університеті, Й.Окабе познайомився з історією України, і зокрема козацьким рухом та звичаями нашого народу. Цей історичний пласт світової культури настільки зацікавив молодого барона, що він вирішив не лише детально вивчити цей феномен, але й особисто прилучитися до пропаганди та поширення козацтва як ідеї у світі.


Гідні спадкоємці свого роду

Нажмите для увеличения
Барон Йошіхіко Окабе - реєстровий козак

Як не дивно, але Йошіхіко Окабе знайшов дуже багато спільного між українськими козаками та японськими самураями, нащадком яких він є. У самураїв, як і в запорожців, була особлива зачіска з вибритим лобом і зачесаним назад волоссям, вони мали право вільно носити зброю, зокрема мечі. Але не лише ці зовнішні атрибути в японських лицарів та українських козаків були спільними - вони були носіями однакових загальнолюдських цінностей. Воїн-самурай мав чітко усвідомлювати свій моральний обов’язок як захисника повелителя, імператора, власне Вітчизни, повинен особисто оцінювати свої вчинки, морально засуджувати себе у разі неправильних дій, порушення своїх обов’язків і норм честі. Приблизно такі ж канони існували й на Запорізькій Січі – честь, гідність, хоробрість, самопожертва, готовність у будь-яку хвилину стати на захист рідної землі. Очевидно, в цих ідеалах проявляється ота канва, яка зв’язує і поєднує дві такі, на перший погляд, різні культури, різні народи. І ще одна спільна риса козаків і самураїв - презирство до смерті. «Істинна хоробрість полягає в тому, щоб жити, коли правомірно жити, і померти, коли правомірно вмерти» - так сформульовано в «Буду сьосін сю», одному з основних самурайських канонів. Баронських родів, представником яких є пан Окабе, в Японії небагато. Більшість із них – вихідці із заможних самурайських кланів, яким за значні заслуги перед імператором було даровано цей високий титул. У будинку барона як цінні сімейні реліквії зберігаються самурайські лати, лицарські обладунки – кабуто, які належали далеким пращурам нашого героя, датовані ще XVI століттям. Звичайно, вся родина ревно охороняє родинні цінності, які є не лише цінними історичними екземплярами, а й мають сакральний зміст.

Усі японці – патріоти, а символом єднання нації вони вважають імператора. Існує дуже гарна легенда про божественність імператора. Дзеркало, меч і яшмове намисто – регалії влади. Колись, дуже давно, богиня Сонця Аматерасу передала їх своєму правнукові Нінігі. Той спус-тився на Землю і передав символи держави і влади першому імператорові – Дзімму. Це сталося в 660-му році до нашої ери. З того часу священна японська династія імператорів не припиняла свого існування, і нинішній монарх Країни Вранішнього Сонця, Акіхіто, - нащадок славетного Дзімму у 255-му коліні.

Останні кілька століть Японія була досить закритою державою. Цим, у першу чергу, й пояснюється її консервативний національний устрій та вірність давнім звичаям предків. Хоча останнім часом країна відкрилася світові, проте проникнення західного менталітету більш помітно в зовнішніх проявах, всередині країни – японці вірні своїм звичаям, культурі, духовним цінностям. Попри відсутність плодючих земель та будь-яких корисних копалин, японці мають одну з найрозвиненіших економік у світі.


Крок до зближення

Нажмите для увеличения
Йошіхіко Окабе у колі реєстрових козаків

-Ми народжуємося синтоїстами, живемо по-конфуціанськи, вступаємо в шлюб по-християнськи і помираємо буд-дистами, - сказав президент всесвітньо відомої компанії «Соні» А.Моріта.

Для японців сповідувати різні релігії – не є гріхом. От і Йошіхіко Окабе, ще навчаючись у Московському університеті, став католиком. У цій релігії японців передусім приваблює християнський ритуал шлюбу. Барон одружений. Його дружина – танцівниця традиційного японського танцю гагаку, витоки якого сягають X-XI століть.

-Наступного разу, коли буде нагода завітати в Україну, обов’язково приїдемо разом з дружиною. Я хочу, щоб вона показала українцям живий національний танець, - зізнався нам барон Окабе.

Отримавши у свій час чудову освіту, наш японський гість вражає своєю стриманістю, відчувається його внутрішнє благородство й гідність, риси, які унаслідував він від предків-самураїв. До речі, регіон Кансай, вихідцем з якого є наш герой, має специфічну мову. Ця місцевість у Японії, як в Україні – Одеса. Тут проживають люди з прекрасним почуттям гумору. Тому й не дивно, що японський гість досить часто й дотепно жартував. Разом з тим він – щира, відкрита й дуже доброзичлива людина. Під час перебування в Україні, зокрема у Донецьку, його цікавила також релігійна ситуація в регіоні. Захоплення в японця викликали відвідини Свято-Преображенського кафедрального собору Донецька. Дуже сподобалася українська кухня: борщ, пиріжки з м’ясом, котлети. Якраз співпало, що під час візиту пана Окабе до шахтарської столиці у Донецькому обласному художньому музеї демонструвалася унікальна виставка творів декоративно-прикладного мистецтва провідних японських майстрів. Барон виявив неабияку обізнаність з національним мистецтвом свого народу. Так, переглядаючи експонати, упізнав роботу свого земляка з міста Кагосіми (це мала батьківщина Йошіхіко Окабе). «Виставка провідних японських майстрів в Україні - це дуже потрібний крок до зближення наших культур», - написав у книзі відгуків японський гість.

Йошіхіко Окабе має вчений ступінь магістра економіки (спеціаліст з Британської економіки), закінчив мовні курси при МДУ. Займається викладацькою та науковою роботою – він викладач Жіночого університету Сонода, а також читає лекції у Світовому коледжі оптики у префектурі Окаяма. Крім того, він – науковий співробітник з історії економіки університету в місті Осака. Пан Окабе – добровільний посол у Червоному Хресті Монголії, почесний член Червоного Хреста Японії. Має багато нагород, зокрема, срібний орден японського Червоного Хреста він отримав з рук Її Високості принцеси Хітачі.

«Дізнавшись із історичних джерел, що кожен православний міг стати козаком, я, хоч і японець, але дуже хочу вступити до лав козацтва з метою пропагування української козацької культури в Японії і в світі» - це витяг з листа Йошіхіко Окабе, адресованого Голові Українського Реєстрового Козацтва Анатолію Шевченку. Розглянувши прохання японського барона, Анатолій Іванович запросив його до України і задовольнив прохання гостя.І ось відповідальна мить у житті потомственого самурая. У козацькому храмі Різдва Христового він зобов’язується перед Богом служити Йому, а також народам Японії й України. Після освячення отцем Тихоном цієї події з уст пана Окабе лунають такі слова: «Я дуже вдячний Україні. Прийняття мене до лав Українського Реєстрового Козацтва – це велика подія у моєму житті».


В Японії - козацький осередок

Барон не без гордості наголосив, що є першим козаком-реєстровцем в історії Японії.

Так, громадянина Японії барона Йошіхіко Окабе прийнято до лав Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво» і наказом Гетьмана УРК Анатолія Шевченка йому присвоєно козацьке звання генерал-майор УРК та призначено радником Гетьмана УРК в Японії. Оскільки японці – люди пунктуальні і слів на вітер не кидають,то по приїзді на Батьківщину пан Окабе одразу взявся створювати козацький осередок. І вже є результати. Пан Мацуура, віцепрезидент компанії «Гарден-Техно», яка спеціалізується на ландшафтно-дизайнерському дизайні, вже погодився долучитися до цієї справи.

-Є в Японії люди, які не будуть байдужими до ідеї козацтва. У мене також багато друзів у Португалії, і я буду всіляко сприяти налагодженню стосунків з величезною українською діаспорою. Насамкінець хочу подякувати шановному Голові УРК пану Анатолію Шевченку за запрошення до вашої чудової країни, - повертаючись на Батьківщину, сказав японський реєстровий козак Йошіхіко Окабе.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 11.08.2022 : 90
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2258768

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть