У місті Самборі, де головою райдержадміністрації отаман Самбірського районного осередку УРК Роман Пославський, розпочала свою роботу перша на Львівщині школа декоративно-ужиткового мистецтва. Тут діти віком 10-12 років навчатимуться протягом п’яти років, передає Укрінформ.
Очолив школу самбірський художник Іван Герич, який ініціював проведення реставраційних робіт у приміщенні колишньої дитячої галереї, в якій і розташувалася школа.
Діти вивчатимуть малюнок та живопис, ліплення, лозоплетіння, навчатимуться різблення по дереву, а також ткацтва та вишивки. Учнями школи вже стали двадцять дітей.
Де витає дух козацький
Центру народознавства “Козак Мамай”, що в парку “Відрадний” у Києві, - 14 років. Проте справжнє будівництво тут розпочалося лише 2000 року. За цей час зведено близько 100 споруд, характерних для доби ХVII століття.
- Погляньте уважно на церкву Пресвятої Богородиці, - говорить директор центру Костянтин Олійник. – Ми відтворили будову, подібну до тієї, що за часів Богдана Хмельницького функціонувала на Запорозькій Січі, на Микитиному Розі. А хрести на ній – справжні богородичні, характерні для центральної частини України.
Відрадненська козацька церква – єдина у Києві, розташована на одній широті (схід – захід) з Успенським собором Києво-Печерської лаври. В цьому році тут уже вдруге відзначили Покрову Пресвятої Богородиці. Розбудова “Козака Мамая” триває. У найближчих планах – встановлення 36 кам’яних хрестів, що символізуватимуть кількість куренів, розташованих колись на Запорозькій Січі.
Свідоцтва трагедії 1708 року
Про трагедію знищення захисників гетьманської столиці Батурина на Чернігівщині, жорстокі убивства мирних жителів у листопаді 1708 року пам’ятають в Україні. Карателі Олександра Меньшикова не лише спалили гетьманську резиденцію, а й вбили, покалічили мирних жителів – близько шести тисяч старих, жінок та дітей.
Археологічні знахідки, зроблені в Батурині цього року, свідчать про те, що майже 300 років тому було здійснено військовий злочин проти мирних батуринців. На розкопі археологічної експедиції Чернігівського педагогічного та кількох європейських університетів знайдено сімдесят поховань, тридцять з яких – дитячі, з простріленими черепами, зламаними кінцівками тощо.