Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
І на тім рушнику – козацька слава

Нажмите для увеличения
Перші стібки на рушникові козацької слави

Ідеться про виготовлення протягом чотирьох місяців оригінального п’ятиметрового рушника. Автором його ескізу стала Надія Гудилко – реставратор тканин Сумського художнього музею, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, активна учасниця всеукраїнської культурно-мистецької акції „Рушник національної єдності” та співавтор і виконавець обласного рушника „Сумщина – писанковий край”.

Оригінальна композиція „Рушника козацької слави” витримана нею у зеленувато-вохристому колориті і включає в себе пишне стилізоване древо пам’яті про козацькі звитяги, в основі якого, за старовинними слов’янськими традиціями, розміщено пару коней як знак війни та перемоги полководця. Згадаймо також, що кінь у народній орнаментиці часто ізоморфний (подібний) древу. Міцний стовбур древа (пишний квітучий дуб з жолудями) прикрашають гетьманські клейноди – знаки козацької влади – булава, пірнач, бунчук – та козацькі військові атрибути – шаблі, порохівниці, знамена, сурми, що вдало вписались у флористичну орнаментику українського барокового стилю. Авторка обрала традиційну для Сумщини техніку вишивання – тамбурний шов, який здатен рельєфно окреслити контури малюнка та щільно заповнити кольорові площини.

Основну мету цієї акції, що стартувала 19 лютого цього року в обласному художньому музеї імені Н. Онацького, досить влучно висловив начальник управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації Василь Деркач. Він підкреслив, що започаткувавши вишивання рушника, ми тим самим кладемо нові візерунки пам’яті про наших славних прадідів, які в далекому минулому зуміли відстояти національну славу і честь.

Нажмите для увеличения
Ескіз рушника козацької слави

Перші стібки на полотні зробили майстри народного мистецтва, працівники культурно-освітніх закладів області й міста, студенти. Стібок за стібком «Рушник козацької слави» вишивають багато умільців. У його виготовленні вже взяли участь члени Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладачі та студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д. Бортнянського та Сумського педагогічного університету імені А. Макаренка, вчителі та учні Сумської спеціалізованої школи № 29, керівники гуртків та їхні вихованці з міського Палацу дітей та юнацтва і Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. А зараз рушник продовжує свій шлях Конотопщиною, і кожен, хто має певні навички у вишиванні та бажання, зможе долучитися до цієї акції і залишити власні автографи на рушнику.

Завершиться дійство урочистою передачею обласного «Рушника козацької слави» до новоствореного Музею Конотопської битви під час проведення Всеукраїнського культурно-мистецького фестивалю «Козацький родослав», коли відзначатимуть ювілей перемоги 1659 року.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 04.03.2021 : 33
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113123

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть