У травні минає шість років від дня його створення. До складу товариства увійшли учні трьох загальноосвітніх шкіл району: Новоіванківської, Новомиколаївської №2 та Сторчівської.
Організація налічує двісті два молодих січовики, яких очолюють отамани-підхорунжі Українського козацтва Віктор Співак і Марина Хробостова та гуртовий Артем Зорін. Виховну роботу в молодіжній козацькій організації проводимо згідно з річним планом на навчальний рік, де передбачено проведення різноманітних заходів, урочистих та робочих козацьких рад.
Крім загального, складаємо тематичні плани занять за віковими категоріями: козачата, джури, молодики. Ці плани втілюють у життя на виховних годинах класні керівники шкіл.
Перша вікова категорія – підготовча. Це діти від 6 до 10 років: хлопчики – „козачата”, дівчата – „лелі”. Спочатку діти 3-4 класів проходять підготовку до вступу в організацію, а через деякий час на урочистій козацькій Раді їх посвячують у козачата.
Друга вікова категорія – початкового козацького виховання. Це підлітки від 10 до 14 років – „джури” і „дани”. У цьому віці формуються найкращі моральні якості, притаманні козачатам: патріотизм, доброта, чесність, правдивість, милосердя, бажання продовжувати героїчну славу України.
Третя вікова категорія – навчально-тренувальна. До неї входить молодь від 14 до 18 років - „молодики” та „берегині”. Хлопці вивчають основи початкової військової підготовки, оволодівають навичками господарювання в домі. Їм прищеплюються почуття поваги до жінки-дружини, жінки-матері.
Дівчаткам прищеплюємо розуміння того, що жінка – це берегиня свого дому, що від її сумління і поведінки залежать щастя, добробут сімейного життя. Особливу увагу звертаємо на формування таких рис характеру, як чесність, скромність, порядність, вірність.
Адже сьогодні перед суспільством стоїть завдання повернути давні, випробувані життям українські сімейні традиції. Прищепити майбутнім чоловікам та дружинам почуття відданості одне одному та прагнення шукати єдності поглядів у вихованні дітей.
У підрозділах козацької організації також вивчаємо її статут і програму. Вихованці знайомляться зі своїми правами й обов’язками. Обов’язок кожного молодого козака - бути дисциплінованим, чемним, фізично загартованим, завжди готовим прийти на допомогу іншим. Важливе значення у виховній роботі відіграє кодекс честі, гідності й порядності молодого січовика, з яким діти знайомляться при вступі до козацького товариства.
Керівну роль у втіленні в життя шкільного козацького самоврядування відіграють заступники директорів шкіл з виховної роботи Любов Корчака, Світлана Москаленко, Олена Денисенко, педагоги-організатори виховної роботи Наталія Плакса, Людмила Волкова та класні керівники козацьких класів. З метою покращення виховної роботи на початку навчального року обираємо актив - ройових отаманів та старших застав; утворюємо загальношкільні козацькі секції: сприяння покращанню успішності і поведінки, сприяння формуванню у членів організації чесності, порядності, гідності та інших чеснот, сприяння вивченню історії, культури, традицій, побуту українського народу, сприяння покращанню виконання обов’язків із самоврядування, з догляду за своїми класами, сприяння фізичному розвитку членів організації (участь у спортивних заходах, козацьких іграх та забавах, походах рідним краєм), сприяння охороні природи рідного краю, відновленню історичних пам’яток.
Керівними органами шкільного козацького самоврядування виступають ради, робочі й урочисті, де обговорюються питання навчання, поведінки, участі школярів у козацьких секціях та суспільній роботі. До обговорень питання, що підіймаються на радах, залучаються директор школи, класні керівники, рядові члени організації. З великим хвилюванням проходить у нашій організації посвята в козачата, яка залишається у пам’яті дітей на усе життя. Відбувається вона у День Українського козацтва. Козачата дають присягу на вірність Українській державі, обіцяють вірно служити своєму народові. Всім вручаються почесні козацькі грамоти про приналежність до організації.
І новачки, і козачата зі стажем взяли участь у святкуванні шестирічного ювілею „Молодої Січі”. За цей час ми накопичили значний досвід роботи з педагогічними колективами і підростаючою зміною, тож у Новоіванківській ЗОШ допомагаємо краєзнавчому музею, багатий історичний матеріал з експозицій якого класні керівники використовують у виховній роботі з молодими січовиками. А отаман Новомиколаївського підрозділу Марина Хробостова разом з козачатами збирає і вивчає народні та козацькі пісні, проводить щорічні огляди художньої самодіяльності. Проводяться й інші заходи: конкурси на кращу козацьку стройову пісню, козацькі змагання тощо.
Свій ювілей ми зустрічаємо, як справжнє свято козацького гарту. Нещодавно юними козачатами стали тридцять дев’ять учнів 3-4 класів.
Попереду ще багато козацьких планів, які ми будемо втілювати в життя з великим завзяттям, бо, виховуючи підростаючу зміну на козацьких традиціях, маємо унікальну можливість утвердити нашу Українську державу. Дай, Боже, не втратити нам цей виборений у віках багатьма поколіннями наших пращурів історичний шанс!