В Україні діє Всеукраїнська громадська дитяча організація «Козаченьки». Ідея створення такої організації у Кривому Розі багатьом припала до душі, адже очевидно, що настав час активного відтворення християнської козацької культури у наших містах і селах. І рух цей потрібно починати з молодого покоління. До ідеї козацтва необхідно залучати дітей змалечку, щоб на славних прикладах історії України виховати в них почуття повноцінності, патріотизму та національної гідності.
Нещодавно у Дзержинському районі Кривого Рогу, за сприяння Криворізького міського козацького товариства ВГО УРК, було створено Дитячу козацьку організацію «Молода Січ», до якої були залучені діти з багатьох шкіл та гімназій міста, а на базі Центру дитячої та юнацької творчості відкрито два музеї: «Берегиня» та «Козацька слава».
Основна діяльність Українського Реєстрового Козацтва заснована на співпраці з діть-ми. Оскільки молодь з кожним роком все більше переймається ідеями козацтва, то і перспективи в нього дуже великі.
Нещодавно дитячо-юнацьке громадське формування «Молода Січ» поповнилося учнями гімназії № 95 міста Кривий Ріг. День посвяти у козачата і берегині хлопчики та дівчатка запам’ятають на все життя. Бо ж як забути розмаїття прапорів і вишиванок, високі, натхненні слова присяги майбутнього козака і сам ритуал посвяти. Треба було бачити, з яким душевним трепетом дітки присягали на вірність українському народу та Господу Богу. Можливо, не кожна дитина до кінця відчула значимість ритуалу, проте саме з таких кроків починається формування свідомих громадян України, які зберігатимуть і примножуватимуть славні козацькі звичаї, традиції, обряди, а в собі розвиватимуть кращі людські риси. Ритуал посвяти провів представник Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва у Дніпропетровській області, генерал-лейтенант УРК Юрій Засядьвовк.
Першою берегинею УРК на базі навчального закладу стала класний керівник 6-А класу Олена Дзюбенко. «Головне, щоб діти виросли добрими, чуйними і працьовитими, щоб любили батьків і домівку, свою вітчизну та її чарівну мову, - вважає Олена Валентинівна. - Як педагог постійно відчуваю підтримку директора гімназії та міського відділу освіти в особі головного спеціаліста управління освіти та науки виконкому міськради Т.Басової, яка особисто переймається тим, щоб козацько-лицарське минуле нашого народу посіло належне місце в арсеналі виховних засобів педагогічних колективів».
Криворізьке міське товариство УРК, яке очолює Юрій Засядьвовк, та Дзержинське районне козацьке товариство, яке очолює отаман Олександр Гаркуша, для дітей-козачат постійно організовують цікаві конкурси, екскурсії, військово-спортивні змагання, стрільби, подорожі до видатних місць козацької слави. Так, на базі гімназії № 95 у день Українського козацтва криворізькі реєстровці організували й провели дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру «Джура», в якій взяли участь козачата з 19 шкіл міста. Маленькі нащадки козацького роду з гімназії № 95, знову ж таки, за підтримки криворізьких реєстровців відвідали місто Запоріжжя, де познайомилися зі своїми запорізькими ровесниками й однодумцями, подорожували шляхами козацької слави на легендарному острові Хортиця.
Надзвичайно цікавою і захоплюючою подією для криворізьких козачат стало відвідання міського навчального тиру «Тайга». Директор закладу капітан УРК Олександр Скуратівський розповів учням багато цікавого про історію вогнепальної зброї, її характеристики, а також провів практичні заняття, на яких навчив дітей користуватися пневматичною гвинтівкою. Учасники мали змогу навіть позмагатися у влучності. І хоча дехто тримав зброю вперше, результат був вражаючим, що дуже сподобалося дітям, які хоч на мить відчули себе захисниками Вітчизни.
Отже, козацтво розвивається і росте! Відновлюються минулі традиції і створюються нові! З покоління в поколін-ня козацтво зміцнюється та утверджується!