Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
З Української старовини

Нажмите для увеличения
«Прапор». Худ. А. Холоменюк
Нажмите для увеличения
«Прощання». Худ. М. Дерегус
Нажмите для увеличения
«Козак Мамай». Худ. невідомий

„З Української Старовини” - давня книга про українських козаків - нещодавно перевидана у чернівецькому видавництві „Букрек”. Автор ідеї перевидання та керівник проекту - генерал-майор Петро Житар.

У своєму слові до читача Петро Житар зазначає, що перевидання альбому є спробою повернути сучасникам справжню перлину видавничої справи кінця XIX століття. „Тридцятирічна робота в органах державної безпеки України, - говорить керівник проекту, - підтвердила мої переконання у тому, що рівень самовіддачі співробітників у захисті національних інтересів країни значно залежить від почуття патріотизму, сформованого на знаннях славного історичного минулого, любові до своєї Батьківщини. Остання, безперечно, важлива для формування достойного громадянина. Та на чому повинна будуватися ця любов, що повинно бути її основою? Гадаю, знання історії свого краю, його минулого має стати тим дороговказом, який визначатиме шлях молодого покоління. Особливої актуальності питання національної ідентичності набуло зі здобуттям Україною незалежності, коли молода держава почала повертатися до своїх витоків і відроджувати втрачені за попередні століття духовні цінності”.

Нажмите для увеличения
«Запорозький козак». Худ. невідомий
Нажмите для увеличения
Слухають лірника
Нажмите для увеличения
«Батьків спадок». Худ. А. Холоменюк

Розкішно виданий альбом - це справжня енциклопедія козацького життя, що містить дослідження історії та побуту Запорозької Січі Дмитра Яворницького, доповнена картинами з українського, козацького життя С.І. Васильківського, М.С. Самокиша, роботами інших художників. Читаючи книгу, повністю поринаєш в описувану епоху - там Січ, там бій, там козак, там слава козацька...

У перевиданій книзі збережено мову оригіналу та дано переклад на українську. У нарисі, що став основою книги, відомий дослідник Запорозької Січі та козацького побуту Дмитро Яворницький правдиво зазначає: „Між іншим, у минулому України було стільки оригінального, стільки своєрідного, стільки повчального і водночас стільки поетично-привабливого, що все це давно само собою проситься на світ Божий і давно вже приваблює до себе справжніх шанувальників і знавців української давнини”.

Далі козацький батько, як називали професора Яворницького, продовжує: „Справді, історичне життя України з її козацьким населенням у містах і низовинах Дніпра, у Запорожжі, не раз висувало таких героїв, імена яких можуть бути сміливо вписані в сторінки всесвітньої історії. І поява таких героїв на історичній сцені в Україні, особливо на Запорожжі, не випадкова. Розташовуючись як бойовий пост між турко-татарами з одного боку та поляками з іншого, козаки були справжнім живим оплотом для всієї української народності і на своїх плечах виносили усі удари як з боку мусульманського Криму і Туреччини, так і з боку католицької Польщі. У боротьбі за політичну свободу, за православну віру, за українську народність козаки кожну п’ядь рідної землі поливали своєю кров’ю, засівали своїми кістками і тут же народжували богатирів-героїв, які викликали у суспільстві і викликають у нащадків заслужене захоплення”.

У книзі ми знаходимо розповіді про таких героїв-богатирів, як Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Петро Конашевич-Сагайдачний, Іван Богун, Іван Сірко, Іван Гонта, бачимо їхні портрети. Тож, безперечно, книга буде цікава всім, хто небайдужий до української історії, мови, культури.

Нажмите для увеличения
«Козацький двір». Худ. С. Васильківський
Нажмите для увеличения
Писарські клейноди

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 96
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236774

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть