Загалом у Європі є 28 міст із лелекою на гербі. ЕSKO – неурядова організація міст-лелек, яку утворили в 2001 році представники шести європейських міст України, Білорусі, Чехії, Словаччини, Латвії та Німеччини, на гербі яких є зображення цього птаха.
За висловом академіка Б.А. Рибакова, добре відомого широкому загалу читачів як визначний дослідник слов’янської та давньоруської проблематики, увесь незбагненно величезний проміжок часу від первісного анімізму до державного культу Перуна Х ст. був заповнений стійким культом Рода – Бога Всесвіту, природи і врожаю. Церковні письменники Стародавньої Русі визнавали Рода як суперника християнського Бога-творця… бо культ Рода – релігія мало не всього старого світу… З його ім’ям пов’язана назва древнього міста Родня (Родень поблизу р. Рось), який спочатку був племінним культовим центром найстародавнішої цивілізації слов’янства.
За допомогою свого Бога-творця древні українці навчилися обробляти землю, винайшли плуг і стали першими оріями на землі. “Орії – першоорачі світу - приручили коня, винайшли колесо та плуг, першими у світі окультивували жито, пшеницю, просо. Свої знання вони понесли в Китай, Індію, Месопотамію, Палестину, Єгипет, Північну Італію, на Балкани, в Західну Європу. Племена оріїв були пращурами всіх індоєвропейських народів”. Це посвідчено пелазгійськими письменами, віднайденими в Середземномор’ї (пелазги – з древньогрецького “лелеки” - об’єднання давньоукраїнських племен, що переселялися з прадавньої України-Оріани на нові землі). На думку Страбона й Діонісія Галікарнаського, ім’я пелазги дане за те, що вони масово й згуртовано долали великі відстані, змінюючи місце свого проживання.