Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
ЩЕДРІСТЬ КОЗАЦЬКОЇ ДОЛІ

Нажмите для увеличения
Генерал-лейтенант УРК Роман Калин посвячує новобранців у селі Торговиця Городенківського району.
Сила людського духу та ідейних переконань, моральних принципів, як і сила віри й молитви, творить дива. Найбільше диво з див - любов до ближнього й до рідної землі. Це основа основ життя і продовження роду, те зерно, з якого виростають добро і краса.

За задумом Божим, кожна людина - творець, адже Він створив людину за своїм образом і подобою. Творець життя, власної долі, високих ідеалів. Без творчого натхнення й завзяття не колоситиметься нива, не цвістимуть сади, не буде самого життя. Бог кожного нагороджує талантом творення й творчості, та не кожен цей талант у собі плекає; у когось він тьмяніє й зникає, як роса на сонці, в іншого ж розквітає буйним цвітом, як квітник у дбайливого господаря.

Кожна людина має свій талант. У заступника командувача Прикарпатського округу Українського Реєстрового Козацтва, генерал-лейтенанта УРК Романа Калина талант особливий - дбати про людей.

Життя людини не залежить від багатства її маєтку

Новий Заповіт

Усі ми знаємо притчу про нерозумного багача, яку розповів Господь людям. Розпочав її Ісус Христос словами: «Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливості, - бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його». Тож притча така. В одного чоловіка добре вродила нива. І він став міркувати про себе: «Що мені робити? Немає куди мені зібрати плодів моїх». І, вирішивши, сказав: «Ось що зроблю: зруйную житниці мої та збудую більші, і зберу туди хліб мій і все добро моє. І скажу душі моїй: «Душе, багато маєш добра, що лежить у тебе на багато років: спочивай, їж, пий, веселись!»

Але Бог сказав йому: «Нерозумний, - ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе, і кому дістанеться те, що ти був наготовив?»

Притча закінчувалася словами: «Так буває і з тим, хто збирає для себе, та не багатіє в Бога».

Мудра, щира і щедра людина завжди багатіє в Бога своїми добрими справами. Приклад тому - меценатська благодійницька діяльність Романа Калина. Лише за останні роки козацький генерал витратив на підтримку людей, що потребують допомоги, на відродження церкви, інші проекти, серед яких ремонт та будівництво шкіл, дитячих садочків, спортивних залів, книговидання, реконструкція історичних пам’яток, фінансування творчих колективів і талановитих дітей, близько двох мільйонів гривень. Серед адрес, за якими Роман Калин надавав допомогу - Почаївська лавра, церква Пресвятої Покрови в Івано-Франківську та церкви у селах Юрківка Тисменицького району, Жуків Тлумацького району, Тишківці Городенківського району, монастир у Бучачі, Івано-Франківська єпархія, місцева духовна семінарія. Козацький генерал сприяв побудові капличок у селах Товмачик і Чортовець, допомагав католицькій школі Великого Василія. Фінансову підтримку підприємця Романа Калина отримали також медична академія у Львові, музично-драматичний театр, дитячий садок у селі Чортовець, чимало лікарень і санаторіїв на Прикарпатті, а ще футбольний клуб «Прикарпаття», Городенківські районні федерації футболу і боксу. І цей перелік можна ще і ще продовжувати, бо кількість добрих справ Романа Ярославовича постійно множиться.

А в мене за плечима король Данило Галицький

Ліна Костенко

Нажмите для увеличения
Заступник командувача Прикарпатського округу УРК Роман Калин ділиться досвідом роботи з представником Гетьмана УРК у Дніпропетровській області Юрієм Засядьвовком.
Ім’я цього мецената вписане в історію відродження українських реліквій. Чільне місце серед таких проектів, поруч із реставрацією Олеського замку на Львівщині, посідає відтворення корони короля Данила Галицького. З історії відомо, що король Данило, чи не єдиний з-поміж князів та володарів на загарбаній монголо-татарами землі, не схилив голову перед завойовниками, а відчайдушно боровся. Уперше мечі з нападником король Галицький схрестив у 1223 році на ріці Калка, згодом створив антимонголо-татарську коаліцію. Михайло Грушевський в «Ілюстрованій історії України» пише: «Він не міг призвичаїтися до думок про татарське володарювання, як призвичаїлися московські князі, які зміцнювали під татарським верховенством свою силу і владу». Не знайшовши потрібної підтримки ні серед поляків, угорців, ні у Папи Римського, Данило Галицький власними силами вирішив вести боротьбу з татарами. 1254 року він вислав свої полки на «людей татарських» на Побужжя, Погорину. Наступного року, 1255, він визволяє з татарської неволі землі на Случі, Тетереві, здобуває Звягель (Новоград-Волинський). Ще до того Європа визнає Данила Галицького державним діячем рівним монархам світу, а Галицько-Волинське князівство - державою. У 1253 році Данило прийняв королівський титул і став королем Русі. У вирі військових походів і боротьби понад 700 років тому корона Данила Галицького зникає. Українську реліквію шукало не одне покоління науковців, працюючи в архівах Ватикану, Польщі, Росії, Угорщини, Латвії, Литви, Болгарії, Чехії, Угорщини. Пошуки тривають, розглядаються десятки версій про те, де може бути корона. Майже два роки тому, як розповіла завідувач відділу європейського мистецтва Львівської галереї мистецтв, керівник проекту «Корона Данила Галицького» Оксана Козинкевич, за ініціативи магістра ордену Данила Галицького й активної участі заступника отамана Прикарпатського округу УРК Романа Калина було відтворено символ королівської влади на Русі.

- Копія, - розповідає Роман Ярославович, - стала не менш цінною, ніж оригінал. І справа не в реальній вартості реліквії вагою три кілограми чистого золота і 700 каратів коштовного каміння (на короні 16 діамантів, п’ять сотень морських перлин, рубіни) - вона виготовлена за зразком єдиного ймовірного зображення корони на печатці Юрія I, сина короля Данила. Коронація галицького князя була подією державного значення. Адже він був будівничим не лише міст і сіл, а й держави в цілому. Тож відтворена корона потрібна українцям, особливо молоді, як символ нашої державності. Нехай вони бодай поглядом доторкнуться до нашої древньої історії, відчують гордість за землю, на якій живуть, нехай знають, якими славетними й хоробрими були їх пращури, котрі, подаючи приклад усій Європі, сміливо протистояли татаро-монгольській навалі.

- Таке ось міцне й могутнє коріння має українська нація, - підкреслює Роман Калин.

Всякий, хто підноситься, принижений буде, а хто принижує себе, піднесеться

Новий Заповіт

Народився Роман Калин у багатодітній, роботящій родині, де знали ціну кожній копійці і де вміли працювати. Батько і мама, брати і сестри подавали приклад працелюбності і щирої віри. Праця та віра і сформували характер Романа Ярославовича, визначили його життєвий шлях. У чотирнадцять років він пішов працювати у колгосп, де на літніх канікулах доглядав за худобою, допомагав комбайнерам. Після школи навчався у Коломийському професійно-технічному училищі, потім у Москві, у знаменитому вищому військово-технічному училищі імені Баумана. З дипломом інженера-машинобудівника освоює простори Сибіру, піднімається сходинками кар’єри і мріє про повернення на рідне Прикарпаття.

Тут, у рідному селі Чортовець, починається нова сторінка біографії успішного підприємця, який завзято береться господарювати, взявши в оренду паї - 700 гектарів землі, на яких вирощує зернові, городину, буряки. Працювати доводилося без сну і перепочинку. Наполеглива праця дала перші прибутки, які господар інвестував у розвиток підприємництва, створення торгової мережі.

Будучи глибоко віруючою людиною, Роман Калин з перших же прибутків виділяє гроші на допомогу іншим, жертвує на церкву. Згадуючи своє дитинство, він розповідає, що за радянського часу, вже будучи школярем, до церкви ходив у сусідні села, щоб не побачив директор школи чи парторг колгоспу. Назавжди закарбувалася у пам’яті розповідь про чоловіка, який на заклик комуністів згодився трактором згорнути храм у рідному селі. Звичайно, громада не дала цього зробити, храм вистояв, пережив комуністичну навалу, а той чоловік, що захотів змагатися у богоборстві, невдовзі загинув під колесами трактора. Вбачаючи у тому Боже провидіння, Роман Калин поставив за свій життєвий принцип Божі заповіді, яких завжди дотримується.

Саме це допомагає йому у здійсненні задумів, у реалізації тих проектів, які формують громадянське суспільство у нашій країні, сприяють розвитку українського козацтва. Як реєстровий козак Роман Калин долучився до встановлення пам’ятника гетьману Івану Виговському у селі Руда Жидачівського району на Львівщині, іншим відомим українцям - археологу Івану Борковському, Соломії Крушельницькій.

Та все ж головне своє завдання козацький генерал вбачає у вихованні молоді на засадах духовності і патріотизму. Тож бере активну участь у створенні шкільних козацьких осередків, проведенні низки заходів патріотичного спрямування.

Свій шлях служіння Україні Роман Калин мріє продовжити з депутатським мандатом. Козацький генерал, відомий громадський діяч, щедрий благодійник, балотується до Івано-Франківської обласної ради. Статус депутата, вважає Роман Ярославович, допоможе йому залучати до роботи з відродження Прикарпаття, сіл у цьому регіоні інших меценатів, формувати політику, спрямовану на захист людини від бюрократії. А ще Роман Калин прагне зробити владу справді народною, наблизити її до кожної людини.

Як говорять козаки-побратими, кращої кандидатури у депутати Івано-Франківської обласної ради годі шукати. Роман Калин з когорти тих, хто вірою і правдою служить людям, турбується про майбутнє України. Справами він заслужив свій авторитет у реєстровому козацтві, серед земляків, які покладають на нього свої сподівання щодо кращого життя.

Прикарпатський округ Українського Реєстрового Козацтва делегує у депутати й інших авторитетних козаків. До Івано-Франківської обласної ради буде балотуватися командувач округу, генерал-полковник УРК Василь Гринів, до Івано-Франківської міської ради - майор УРК Олег Полівчак та підполковник УРК Богдан Кузів, до Заліщицької районної ради - полковник УРК Петро Кирилов, до Калуської міської та районної рад - реєстровці Ігор Цяпура, Любомир Білоус, Оксана Павлів та інші.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 05.03.2021 : 12
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113422

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть