Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
УКРАЇНА – ЗЕМЛЯ КОЗАЦЬКА

Нажмите для увеличения
Щойно за редакцією Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, ректора Державного університету інформатики і штучного інтелекту, члена-кореспондента НАН України, доктора технічних наук і доктора богослов’я Анатолія Шевченка та ректора Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктора історичних наук Віктора Коцура вийшов друком навчально-методичний посібник «Україна - земля козацька» для учнівської молоді.

Видання вміщує методичні розробки та дидактичні матеріали, сценарії шкільних свят козацької тематики (уроки з історії козацтва, історичні дебати, оцінювальні дискусії, ігри-кросворди, інтелектуальні ігри, гра-подорож на Січ, до козацьких міст та містечок, вікторини, свята, приурочені до визначних дат, і спортивні свята), що можуть бути успішно використані у навчально-виховній роботі з аудиторією різного шкільного віку.

Упорядники посібника, скажімо, для молодших класів, зокрема п’ятого, розробили методику проведення уроків за такими темами: виникнення українського козацтва та Запорозької Січі, доба героїчних походів, українська держава Гетьманщина. Для учнів восьмих та дев’ятих класів цікавими будуть теми: організація влади на Запорозькій Січі, адміністративно-територіальний поділ та освоєння земель Нової Січі, проведення козацьких рад, портрети гетьманів та козацької старшини, передумови та початок Національно-визвольної війни, соціально-політичне та економічне становище за часів козаччини, культурна розбудова України у період Гетьманщини тощо.

Упорядники навчально-методичного посібника пропонують педагогам та організаторам позашкільної освіти понад двадцять сценаріїв різноманітних свят козацької тематики. Зокрема, «Козацькими стежками», «Сторінки історії Запорозького козацтва», «Козак - лицар духу», «Іван Сірко», «Славетний гетьман України Богдан Хмельницький», «Суперкозак школи» тощо.

Як свідчить досвід, виховання дітей та молоді на прикладі життя і боротьби українського козацтва стало важливою складовою сучасної педагогічної науки. Освітянами накопичено цінний досвід щодо втілення козацької педагогіки у сучасне життя навчальних закладів. Поширення цього досвіду й залучення ширшої аудиторії до виховної діяльності на матеріалі історії Запорозького козацтва і є актуальною справою, оскільки козацька педагогіка стала осердям української народної педагогіки, дала змогу продемонструвати усьому світові самобутність нашої культури.

Активний дослідник козацької педагогіки Юрій Руденко у своїй праці «Основи сучасного українського виховання» зазначив: «Необхідно зважити на те, що надійшов час великих змін у духовній сфері, і козацько-лицарські традиції виховання є за своєю сутністю високим покликанням, одним із найефективніших шляхів формування в підростаючих поколіннях шляхетності, аристократизму духу, націєтворчих і державотворчих якостей, спрямованості духовної енергії на практичні справи в ім’я народу, Української держави».

Автори проекту та відповідальні за випуск навчально-методичного посібника - головний редактор газети «Україна козацька» Світлана Чорна і директор бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Ольга Шкира й очолювані ними творчі колективи - провели титанічну роботу з добору, класифікації, упорядкування різних видів навчально-методичних матеріалів.

Тож посібник допоможе учителям-предметникам, класним керівникам, організаторам позакласної та позашкільної роботи, методистам, викладачам та студентам педагогічних навчальних закладів ефективно працювати на виховній ниві з метою передачі юним українцям козацьких духовних надбань.

Посібник, що нараховує понад 500 сторінок, ілюстрований кольоровими світлинами.

Видання рекомендоване до друку кафедрою українознавства Державного університету інформатики і штучного інтелекту та Вченою радою Переяслав-Хмельницького педагогічного університету.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 04.03.2021 : 315
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113405

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть