До цьогорічної прощі, що вже традиційно проходить у другій половині вересня, долучилися військовослужбовці Збройних сил України, солдати та офіцери Державної прикордонної служби, внутрішніх військ МВС, Військово-Морських сил, українські реєстрові козаки. Серед паломників - представники Міністерства оборони України і Міністерства надзвичайних ситуацій, курсанти Академії ВМС України імені Нахімова із Севастополя, військовослужбовці із Тернополя, Івано-Франківська, Черкас, Донецька, Одеси, Криму, вихованці військових ліцеїв, представники Генерального штабу УРК та козацьких товариств УРК із Києва, Кривого Рога і Софіївки Дніпропетровської області, Івано-Франківська, Калуша, Дрогобича, Львова. Прибули до Зарваниці, щоб вклонитися чудотворній іконі Богородиці, яка являлася у цих мальовничих місцях, та помолитися Господу Богу за все суще на світі, військові капелани німецького Бундесверу та польського війська.
Розпочалося паломництво молебнем біля чудотворної ікони Зарваницької Богородиці, на який зібралися не лише військовослужбовці, козаки, а й члени їх родин, прочани, що прийшли того дня до Зарваниці. Після молебню учасники прощі під урочисті звуки Державного Гімну поклали квіти до монумента борцям за волю України. Мить - і колона прочан на чолі зі священиками рушає до головного собору Маріїнського духовного центру, де відбулося освячення ікони цьогорічного паломництва. На великій сцені вишикувалися паломники, духовенство, військові командири та реєстровики.
Звертаючись до прочан, владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії Української греко-католицької церкви у справах душпастирства Силових структур України зазначив: «Сьогодні у нас є держава й від нас залежить, якою вона буде. Вірність Богові - у виконанні Його заповідей, та вірність своїй Батьківщині - у сповненні обов’язків щодо неї, її розбудови та оборони - щоденні подвиги українських військовиків».
Між Міністерством оборони України та УГКЦ не перший рік ведеться плідна та активна співпраця, що сприяє збільшенню кількості військових частин, охоплених душпастирським служінням, та створенню Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони. Тривалий час Українська греко-католицька церква взаємодіє з осередками Українського Реєстрового Козацтва, чимало священиків УГКЦ є капеланами козацьких полків та дивізій і беруть активну участь у посвятах новобранців у козаки, проведенні святкових заходів, шкільних конференцій, диспутів на тему козацтва тощо. Спільна діяльність Церкви та козацтва щодо відродження духовності, утвердження патріотизму сприяє вихованню молоді справжніми громадянами незалежної України. Про це говорили під час зустрічі владика Михаїл (Колтун) і наказний гетьман УРК, генерал-майор Збройних сил України Микола Гніденко. Владика подякував реєстровикам за їхню важливу роботу з утвердження ідеалів добра і справедливості та закликав на все Українське Реєстрове Козацтво милості Божі. Командувач Прикарпатського округу УРК Василь Гринів вручив владиці Михаїлу подячну грамоту УРК та запевнив присутніх у тому, що реєстрове козацтво й надалі буде вести активну роботу з відродження духовності, українських традицій, сприятиме розбудові української церкви, опікуватиметься школами, бібліотеками, центрами патріотичного виховання молоді.
|
Українські реєстрові козаки під час урочистого молебню, з якого розпочалося Друге всеукраїнське паломництво військовослужбовців до Зарваниці. |
|
Учасники прощі покладають вінки до монумента борцям за волю України. |
Святість та урочистість події, можливість віч-на-віч поговорити з Богом, Богородицею у місці, де душі відкриті небеса, не залишили байдужим жодного учасника паломництва. Тож українські реєстрові козаки вже зараз планують узяти участь у Третьому всеукраїнському паломництві військовослужбовців до чудотворної ікони Зарваницької Богородиці, яке відбудеться у вересні тепер уже наступного року.