Одне з найактуальніших завдань, які стоять перед реєстровцями Лубенської Гетьманської дивізії УРК ім. Северина Наливайка, - поглиблення співпраці з органами місцевого самоврядування. Робота у координаційній раді при голові райдержадміністрації та обласної державної адміністрації, проведення спільних заходів із управліннями освіти й охорони здоров’я, залучення до роботи осередків УРК сільських і селищних голів, депутатів різних рівнів, працівників апарату райдержадміністрації та районної ради - такий досвід накопичено реєстровими козаками Лубенщини за останні роки. Про співпрацю та взаємодію Українського Реєстрового Козацтва з органами влади на Лубенщині говорить і той факт, що Гетьман УРК, член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко є почесним громадянином міста Лубни.
Як зазначив отаман дивізії, генерал-полковник УРК Олексій Лапко, співпраця з органами місцевого самоврядування буде й надалі поглиблюватися. Плани роботи козацького товариства на нинішній рік складалися у відповідності з планами діяльності місцевих органів влади. Тож передбачено низку спільних заходів із відродження та розвитку українського козацтва, зокрема, проведення днів козацької слави у загальноосвітніх школах, спортивних свят, організації відпочинку дітей.
Отаман Лубенської міської організації УРК Юрій Падалка, виступаючи на раді, підкреслив, що з міською радою узгоджується питання створення у лісовій зоні, на березі Сули, козацького табору для дітей, де зможуть гартуватися та відпочивати до тридцяти дітей за зміну.
Підтримують на Лубенщині й ідею створення козацької церкви у Солониці на честь героїв селянсько-козацької війни проти польського поневолення під проводом Северина Наливайка на місці вирішального бою під Лубнами у 1596 році. Кілька років тому на місці битви реєстровими козаками встановлено пам’ятний уклінний хрест, до якого приходять люди, щоб віддати шану героям, які загинули за волю України.
Робота з відновлення козацьких святинь згуртувала навколо козацької ідеї не лише місцеву владу, реєстрових козаків, а й представників інших громадських організацій, активну молодь. Про це йшлося у виступі на раді заступника директора Хорольського агропромислового коледжу з виховної роботи підполковника УРК Людмили Ревеки. Вона зазначила, що позаминулого року біля адміністративної будівлі коледжу за участі представників райдержадміністрації і райради, реєстровиків із різних регіонів було відкрито меморіальну стелу на честь козаків Хорольського полку, що брали активну участь у Національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького 1648-1654 років. Традиційним став на Хорольщині й фестиваль «Козацька слава не вмре, не загине», який проводиться за підтримки місцевих органів влади.
Нині у коледжі активно діє осередок реєстрового козацтва, який входить до складу Лубенської Гетьманської дивізії УРК, очолюваний директором коледжу генерал-майором УРК Ростиславом Гузиком. За його прикладом до козацтва вступили і викладачі коледжу, чимало студентів. Студентський полк тут налічує близько півтисячі козаків та берегинь, має свою козацьку символіку, знамено, 300 юнаків - однострій реєстрового козака.
У тісній взаємодії з органами влади працюють і осередки реєстрового козацтва у селах Великобагачанського, Оржицького, Гадяцького районів, зокрема у селі Мусіївка, де на чолі козацької організації стоїть директор агрофірми «Мусіївська», депутат Полтавської обласної ради, заслужений працівник сільського господарства України Михайло Стеценко.