Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
ЛЮДИНУ ВИВИЩУЄ знання рідної мови

Нажмите для увеличения
Члени журі: професори Анатолій Загнітко, Євгенія Карпіловська і Євген Отін (зліва направо)

Водинадцяте 2010 року учнівська і студентська молодь зорганізовано випробувала себе на міцність і ґрунтовність, глибинність та викінченість знань із української мови під крилами Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Це справді вражає: одинадцять років тому його було започатковано успішним канадським бізнесменом Петром Яциком (помер ще 2001 року) за підтримки Ліги українських меценатів. У цьому творчому змаганні уже традиційно беруть участь представники різних країн світу.

Конкурс зібрав найкращих

Знаменно, що в Донецькій області, як і в усій Україні, конкурс розпочинався 9 листопада - в День української писемності - і був організаційно підтриманий Головним

управлінням освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Цього разу в ньому взяли участь школярі всіх навчальних закладів Донеччини. Так, у вишах І-ІV рівнів акредитації студенти у внутрішньовишівських змагах виконували різні завдання з мови, перевіряючи свою грамотність і вправність у конструюванні певних мовних утворень.

Цей етап логічно називають першим, а на другому етапі переможці першого зібралися в Донецькому національному університеті на філологічному факультеті, у тих стінах, де свого часу навчалися відомі усьому світу поборники українського слова - Василь Стус, Іван Дзюба та інші. Тут 18 грудня 2010 року зібралися студенти неспеціальних факультетів Донецького національного технічного університету, Державного університету інформатики і штучного інтелекту, Приазовського державного технічного університету, Донецького державного університету управління, Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Донецького інституту туристичного бізнесу та інших - усього 40 осіб, а зі спеціальних факультетів Донецького національного університету, Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, Слов’янського державного педагогічного університету та інших прибуло 19 переможців.

З-поміж педагогічних училищ, коледжів вирізнялися студенти Донецького педагогічного коледжу, Красноармійського педагогічного училища. (9 осіб), з технікумів, коледжів та інших вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації прибули представники 17 навчальних закладів. У переповненій актовій залі філологічного факультету усіх учасників вітав професор, заслужений діяч науки і техніки України, декан цього факультету Євген Степанович Отін, який особливо наголосив на творчому духові конкурсу, його відкритості.

Одинадцятий конкурс був особливим, оскільки чи не вперше проходив без державної підтримки - тільки під егідою Ліги меценатів. Він відкривав доступ для кожної творчої особистості, для кожного, хто прагнув перевірити і водночас самоідентифікувати себе з рідним, українським, тому що теперішнє - це творче прочитання, осмислення й осягнення минулого.

Не менш важливим є те, що протягом одинадцяти років проведення конкурсу у вищій школі усі викладачі працювали безкоштовно. У цьому вимірі на спогад приходять влучні слова: «Я живу без концепції, я живу так, як я відчуваю. Як я розумію, а концепції формують теоретики», бо народ український не перехитриш, не надламаєш і не зламаєш, адже попри все, за великою поетесою Ліною Костенко, він «той самий, який я знаю, для якого треба працювати». Ми покликані працювати для народу, для кожного, хто прагне знати власне, своє, рідне, не плачучи, а утверджуючись і розширюючись, розпросторюючись та удержавлюючись у кожному штриху. Держава міцна своїм народом, а народ могутній своєю державою.

Не плакати, а самовизначатись

На заключний, ІІІ-й загальнонаціональний етап (для усіх школярів це вже був четвертий, тому що перший охоплював конкурс у школі, другий - у районі, третій - в області), що відбувався 29 січня 2011 року, прийшли переможці - ті, хто виборов першість з-поміж спеціальних факультетів: Аліна Рижова (Донецький національний університет), Катерина Рєзва та Тетяна Ларіна(Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов); неспеціальних факультетів: Ксенія Сидорова (Державний університет інформатики і штучного інтелекту), Тарас Дегтяренко (Донецький інститут туристичного бізнесу), Марина Місюра (Донецький національний університет), а також кращі студенти з педагогічних училищ і коледжів: Олександра Чопенко (Макіївське педагогічне училище), Катерина Сеннікова (Донецький педагогічний коледж), Альона Уткіна (Донецький педагогічний коледж); студенти технікумів і технічних коледжів, професійних училищ: Олена Буркут (Маріупольське музичне училище), Віра Дзюбенко (Шахтарський технікум), Марія Прокоф’єва (Донецький технікум промислової автоматики), Олена Швець (Маріупольський електромеханічний технікум), Тетяна Кузнецова (Донецький політехнічний технікум), Діана Бойко (Горлівський машинобудівний коледж). Слід особливо наголосити, що кожний учасник загальнонаціонального етапу отримав почесні дипломи переможців від Ліги меценатів, а студенти вишів - здобули дипломи й від журі.

Донеччино, вкраїнсько-синьоока

Завдяки господарям - колективу загальноосвітньої школи № 17 м.Донецька (директор Лариса Іванівна Кошалковська) - відкриття і проведення як третього обласного, так і останнього загальнонаціонального етапу відбувалося надзвичайно урочисто і шанобливо, за що особлива подяка організаторові обох концертів заступнику директора з навчально-виховної роботи цієї школи Ірині Іванівні Петровській.

Нажмите для увеличения
Учасники Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика виконують чергове завдання

Усі учасники конкурсу, їхні учителі і наставники (викладачі вищих навчальних закладів), батьки зібралися в актовій залі школи, де відбулося не тільки відкриття цього етапу конкурсу, нагородження переможців, ознайомлення із завданнями конкурсу (за допомогою представника Ліги меценатів Олега Солов’я), але й прекрасний концерт, зорганізований силами учнів цієї школи. Напрочуд цікаво і неповторно лунали українські народні і сучасні пісні у виконанні учениці 8-А класу Анастасії Бондаренко (пісня «Ніч»), учениці 8-Б класу Яни Подлєсної (пісня «Кароока Україна»), учениці 7-А класу Анастасії Ярмощук (пісня «Чарівна скрипка»), особливий ритм створила пісня «Кубань-ріка» у виконанні учениці 8-Б класу Дар’ї Курбакової, що відтворила символічну знаковість міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Особливо зачарувала усіх ритміка танцю наймолодших учасників концерту.

Виконання завдань відбувалося творчо, усі учасники були захоплені і самим перебігом конкурсу, і високістю поривів, адже Донеччина неодноразово вирізнювана за якістю знань, рівнем володіння ємністю рідного слова. До когорти переможців належать Сергій Цікавий (перше місце з-поміж філологів), Михайло Жилін і Ганна Монастирецька (друге місце), колишні

студенти, а нині - успішні науковці.

Одинадцятий Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика виявив і засвідчив високість творчих поривів усіх його учасників, прагнення досконало володіти не тільки мелодикою слова, а й усвідомлювати його глибінь. Не менш промовисто його перебіг засвідчив - відсутність формального начала, завдяки любові учнівської і студентської молоді до власного, рідного, не стає на заваді до участі в конкурсі.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 08.03.2021 : 65
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2114260

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть