Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
ОЙ, ТАМ ГУЛЯВ КОЗАК ГОЛОТА

Нажмите для увеличения
«Тарас Бульба». 1998 р.
Нажмите для увеличения
«Козак Голота». 1994 р.

Україна - земля козацька. Українці - нація козаків. Відчуття рідної землі, свого роду -

в мільйонах душ і сердець. Рід козацький збагатив Україну, та й увесь світ, талантами державних діячів, відомих учених, будівничих, митців, поетів. Із роду козацького,з козацької Березоточі Лубенського району на Полтавщині й художник Іван Якович Новобранець, неперевершений майстер пензля, що увічнив на полотні Тарасу Бульбу, Івана Мазепу, Мамая, козака Голоту, для яких дорожча за срібло-злато - рідна земля, вольная воля.

Іван Якович - заслужений художник України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва, член Національної спілки кобзарів України, лауреат премії імені Самійла Величка, козацького літописця, - як ніхто інший відчув героїзм епохи Гетьманщини й гайдамаччини. У славній борні за Українську державу черпає митець натхнення. І мужність залишатися самим собою - чесним та щирим у житті й творчості.

Глибоке осмислення української історії й козацтва, проникнення в таїну народної пісні й думи, мови допомагають художнику створювати яскраві образи козаків, лицарів, захисників Вітчизни, картини на історичні й ліричні теми.

Нажмите для увеличения
«Куток Білики (с.Березоточа)». 1990 р.
Нажмите для увеличения
«Лист до Мотрі Кочубеївни». 1998 р.

Для творчої манери Івана Новобранця, який на початку мистецького шляху заявив про себе як про цікавого пейзажиста, майстра портрета й натюрморта, нині характерна особлива залюбленість в історію рідного краю. Непідробний патріотизм, гордість за свій козацький, волелюбний, незламний рід виливаються на полотна радістю віри у справедливість і торжество добра.

До творів героїко-патріотичної тематики належить чимало полотен майстра - «Іван Мазепа», «Тарас Бульба», «Лист до Мотрі Кочубе-ївни», «Ой, там гуляв козак Голота», «Дума про Наливайка», «Чумацький шлях».

На початку дев’яностих, з нагоди проголошення Україною незалежності, Іван Новобранець створив одну з найяскравіших своїх картин, яку так і назвав - «До дня проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року». Улюблений народний герой Козак Мамай верхи на білому коні, з бандурою через плече, з булавою як символом гетьманської, народної влади, переможцем повертається на рідну землю, яку він віками боронив від загарбників та манкуртів. У руці козака - спис, яким він пронизує червоного змія, що десятиліттями пив кров з українського народу.

Козак Мамай завжди вважався оборонцем та захисником народу. Любов простого люду до цього героя явила світу народну ікону, на якій і зображувався козак-воїн, що сів перепочити з улюбленою бандурою в руках. Ікони з Мамаями колись прикрашали чи не кожну українську світлицю. Картина Івана Новобранця відроджує, розвиває народну традицію вшанування Мамая. На своїй картині художник зображує козака наче святого, з німбом над головою, вбирає його у вишиванку та червоні шати, що в іконографії є небесним кольором і свідчить про Божественну присутність. Насичені жовтий та синій кольори, на фоні яких виступає Козак Мамай, символізують незалежність України, її Божественну суть, адже це кольори сонця і неба - вищого, духовного начала.

Багатьом полюбилася картина Івана Новобранця «Тарас Бульба». Ще один літературно-народний герой зображений сильним, непереможним козарлюгою, вбраним у вишиванку-полуботківку. І знову на синьо-жовтому тлі, наче на фоні національного прапора, за право якого вільно розвіватися на вітрі боролося не одне покоління українців.

У доробку художника чимало й інших величних та символічних полотен - «Дума про Чорнобиль», «Чуєш, брате мій», «За байраком - байрак», що стали символом епохи та величі української нації.

Нажмите для увеличения
«Чумацький шлях». 1992 р.
Нажмите для увеличения
«Пісня». 2007 р.
Нажмите для увеличения
«Іван Мазепа». 1991 р.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 05.03.2021 : 259
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113669

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть