Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
А дух козацький не змалів – прозрів!

У міцного дерева - глибокий корінь, у справжньої людини - великий та славний рід. Сили й наснаги українському роду впродовж віків надавала козацька звитяга, здобута в боях, висталена в походах, вимріяна героями, що, не вагаючись, життя віддавали за честь, за славу, за народ. Українському козацтву, як унікальному явищу у світі, належить чи не найвидатніше місце в історії України. Козаччина, з якою пов’язані кілька століть української державності, сформувала стиль життя і ментальність нашої нації, утвердила у суспільстві високу мораль, демократизм, патріотизм, заклала підвалини сучасної незалежної держави.

За часів гетьманства козацтво стало частиною державної ідеології, в рамках якої Іван Мазепа запропонував політичну доктрину 1000-ліття гетьманства в Україні. Ця доктрина на рубежі XVII - XVIII століть набула надзвичайної популярності. Кожен прагнув стати козаком, і кожен, хто називався козаком, був справжнім воїном, лицарем, будівничим козацької держави, оборонцем рідної землі. Іноземні мандрівники й дипломати називали українців - козацькою нацією, а це свідчить про роль та значення козацтва у державному будівництві, освіті, економіці, торгівлі, науці та мистецтві, релігійному житті.

Минули віки. У заграві їх слави Запорозька Січ, походи Петра Конашевича-Сагайдачного, Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Сірка, Богдана Хмельницького, звитяжні, переможні битви під Пилявцями, Корсунем, Конотопом…

У той віковий козацький літопис свої сторінки вписують наші сучасники, які по праву називають себе нащадками лицарів запорозьких, отримавши від дідів-прадідів незбориму жагу волі й свободи, прагнення бути господарем на власній землі, леліяти її, викохувати на ній квітучі сади і своїх дітей.

Тепер збагнув, навіщо я живу

Козацьку естафету від славних гетьманів прийняли й реєстровці Переяславського полку імені Богдана Хмельницького, створеного під прапорами Українського Реєстрового Козацтва ще на початку 2004 року. Козацьке товариство було зареєстроване директором місцевої швейної фабрики Миколою Павловичем Гладким, першим отаманом полку, його помічником Євгеном Васильовичем Чернеєм, отаманом нинішнім, ще кількома однодумцями у лютому, а вже у квітні на центральній площі міста відбулася перша посвята новобранців у реєстрові козаки.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 08.03.2021 : 193
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2114388

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть