|
У день похорону понтифіка 8 квітня над Римом відбулося сонячне затемнення. Прибічники теорії про те, що сонячні затемнення супроводжують значні історичні події, отримали ще одне підтвердження своєї теорії, а віруючі – чергове чудо.
Глави католицької церкви дотримуються думки про те, що невдовзі розпочнеться процес зарахування Святійшого Отця до лику блаженних (беатифікація), а потім і святих.
Для канонізації необхідно чотири задокументованих чуда, для беатифікації – два. Першим чудом Іоанна Павла II вважається зцілення маленького хлопчика у Мексиці, який страждав лейкемією.
Всі 26 років перебування на папському престолі Святий Отець вважав свою місію особливою. Ще на своїй коронаційній месі, на площі Святого Петра, новий Папа сказав:” Не бійтеся! Відкрийте, ні – розчиніть двері назустріч Христу! Відкрийте для рятівної сили кордони держав, політичних і економічних систем, величезні простори цивілізацій і культур. Не бійтеся! Тільки Христос знає, що є людина. Тільки Він!”.
Папа Римський за час свого перебування на престолі відвідав 120 країн, провів понад 420 зустрічей з главами держав, монархами і майже 190 – з керівниками урядів. З особливою любов’ю він ставився до України, з якою він, за певними джерелами, пов’язаний кровно. У 2001 році Іоанн Павло II прибув на українську землю і пробув у Києві та Львові п’ять днів. «Дорогі українці, обіймаю вас усіх, від Донецька до Львова, від Харкова до Одеси та Сімферополя! У слові Україна є заклик до величі вашої Батьківщини, яка своєю історією засвідчує особливе покликання, яке підкреслюють також християнські корені вашої культури… Нехай же ця земля й далі розвиває своє благородне завдання, з гордістю, яку висловив поет, коли писав: “Нема на світі України, немає другого Дніпра”, - сказав тоді у своєму зверненні до українського народу Іоанн Павло II.
Ця зустріч стала незабутньою для мільйонів українських віруючих. Такими ж незабутніми були зустрічі з Папою Римським Гетьмана УРК Анатолія Шевченка. Перша їхня зустріч відбулася у серпні 2003 року, коли Анатолій Іванович був запрошений до Риму на Міжнародний симпозіум “Університет і Церква на європейському континенті”. Друга – у березні минулого року. Тоді делегація Генеральної старшини реєстрового козацтва на чолі з Гетьманом прибула у Ватикан на запрошення Іоанна Павла II. Під час зустрічей сторони продемонстрували свої устремління до миру і злагоди у планетарному масштабі, до гармонізації суспільства. Папа Римський з вдячністю прийняв у подарунок шеврон реєстровика та кришталеву булаву. Він благословив Українське Реєстрове Козацтво та український народ.