Дзвінкими піснями, запальними танцями та козацькими маршами завершився на території державного заповідника Кам’яні Могили, що на Донеччині, III Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу».
Щороку козаки з багатьох куточків України приїжджають сюди наприкінці травня, щоб вшанувати пам’ять мужніх русичів, які загинули в жорстокому бою з татаро-монголами 1223 року на берегах степової Калки. Нині на території заповідника на честь славних захисників рідної землі встановлено Поклонний хрест та каплицю.
Багатолюдним молебнем біля Поклонного хреста і розпочалося свято козацької звитяги.
Після молебню учасники фестивалю зібралися на березі озера, що століттями омиває скелі Кам’яних Могил. З вітальним словом до козаків та мешканців навколишніх сіл і міст звернувся заступник голови Донецької обласної адміністрації Юрій Гримчак, який зазначив, що фестиваль «Козацькому роду нема переводу» вже став символом миру та єдності сучасного козацького руху.
Міць та єдність своїх лав продемонстрували українські реєстрові козаки - у фестивалі взяли участь члени Донецького міського і обласного товариств УРК, Приазовського округу УРК, реєстровики з Макіївки, Маріуполя, Горлівки, Новоазовська, Першотравневого та багатьох інших міст і районів.
Театр патріотичної пісні Українського Реєстрового Козацтва під керівництвом Геннадія Шевченка та хорова капела Київського реєстрового полку з Донецька, який очолює отаман Юрій Свир, виступили з великою концертною програмою. Гучними оплесками нагородили глядачі співаків капели, у виконанні якої прозвучали «Пісня про рушник», «Марш реєстрових козаків», «Ніч яка місячна», «Розпрягайте, хлопці, коні».
У рамках фестивалю відбулися презентації проекту тематичного парку «Козацький зимівник», який представила Донецька облдержадміністрація, та книги директора заповідника Віктора Сіренка «Заповідник Кам’яні Могили - природна і духовна святиня України».
Того ж дня відбулася посвята у реєстрові козаки молодого поповнення. Новобранців, серед яких чимало молоді, прийняв полк морської піхоти УРК та Приазовський округ УРК. Козацькому роду не буде переводу.