|
Реєстровці Донецького обласного товариства УРК із козаками Кубані під час зустрічі на українській землі. |
Дружні, добросусідські взаємини давно існують між представниками козацьких товариств прикордонних областей України та Росії. Нещодавно українські реєстровці з Донеччини зустрічали козацьку делегацію Всекубанського козацького війська, яку очолював заступник отамана цього формування Микола Мринський. На запрошення членів Ради козацьких отаманів Півдня України та близького зарубіжжя, отамана Волноваського районного товариства УРК Сергія Іващенка та отамана Гетьманської Грецької Приазовської дивізії УРК Василя Якименка, у гості до України прибули також козаки із Великого війська Донського на чолі з отаманом Таганрозького козацького округу Олександром Шепеленком. За словами отамана Волноваських реєстровців, козацькі ватажки з Росії є українцями не лише за прізвищами, але й за духом. «Вважають себе нащадками запорозьких козаків і неабияк пишаються цим», - розповідає Сергій Іващенко.
Щоб відчути поклик своїх предків-козаків, українські реєстровики запропонували російським колегам подорож місцями, овіяними славою козацької зброї та духу. У ході триденної поїздки учасники міжнародної козацької делегації побували на легендарному острові Хортиця, відвідали Самарський козацький монастир під Новомосковськом, який заснований ще у 1529 році, вклонилися могилі легендарного кошового Івана Сірка в селі Капулівка на Дніпропетровщині, а в Кривому Розі взяли участь у презентації журналу «Лицар Запоріж¬жя». У поїздці козацькими теренами взяв участь і генерал-хорунжий Запорозького низового козацтва Микола Гладкий.
«Такі зустрічі і цікаві, і корисні, - розповідає генерал-майор УРК Сергій Іващенко. - Наші російські колеги дізналися не лише про славну минувшину козацтва, а й довідалися багато нового про витоки своїх організацій, які нині очолюють. Такі спільні заходи сприяють зміцненню дружби не лише між козаками, а й сусідніми народами».
У свою чергу, російські колеги запросили українських реєстровців до Краснодару, де в липні нинішнього року планують відкрити пам’ятник козакам-переселенцям. Тож, пам’ятають, звідки вони і якого роду.