Народ України, який віками стояв на межі Сходу і Заходу, захищав Європу від диких азійських орд, разом з тисячолітньою хліборобською, плекав, також, і культуру військову, ідеальним образом якої став образ лицаря-козака. Відроджується козацтво, відновлюються давні українські бойові мистецтва. Історія розвитку українських бойових мистецтв - це невичерпне джерело сили і духу українського народу.
Нещодавно у Жовківській ЗОШ № 3 відбулося представлення школи українських бойових мистецтв Бойового гопака та Рукопашу Гопак. Цей захід організували та провели Жовківське районне козацьке товариство УРК, яке очолює отаман, полковник УРК Петро Хлищ, об’єднання дитячо-юнацьких спортивних та молодіжних клубів (керівник - підполковник УРК Андрій Умрихін), служба у справах дітей райдержадміністрації (керівник -берегиня УРК, майор УРК Віра Павлова). Це надзвичайне свято відбулося за підтримки депутата Львівської обласної ради Івана Васильовича Бокала.
Захоплюючому дійству передувала участь козацької старшини Львівського обласного козацького товариства Українського Реєстрового Козацтва у службі Божій в церкві Святого Йосафата Жовкви та прийняття присяги новобранцями реєстрового козацтва.
До зали школи в козацьких одностроях із відповідною атрибутикою та символікою завітали отаман Львівського обласного козацького товариства УРК, генерал армії УРК Василь Павлечко, Верховний Учитель Бойового Гопака, Президент Міжнародної федерації Бойового Гопака Володимир Пилат, отаман Шахтарського міжрайонного козацького товариства, генерал-майор УРК Олег Попруженко, отаман Жовківського районного козацького товариства, полковник УРК Петро Хлищ та інші члени козацької старшини. Прибули на козацьке свято голова Жовківської райдержадміністрації Володимир Волошин та міський голова Петро Вихопень.
|
Під час козацького свята у Жовківській ЗОШ №3. |
З привітаннями до присутніх звернувся Василь Павлечко. Очільник галицьких реєстровців розповів про велику і потрібну справу, яку проводить реєстрове козацтво на теренах Львівщини. Він зазначив, що до козацьких лав приєднується все більше патріотичної молоді, якій не байдуже минуле та майбутнє незалежної України. Володимир Пилат, Верховний Учитель Бойового Гопака, людина-легенда, як його ще називають, привітав майбутніх козаків зі значною подією у їхньому житті. Він зазначив, що завдяки громадським об’єднанням відро-джуються козацькі традиції, у дусі патріотизму виховується молодь, гартується ідейно та фізично.
Кожну серйозну справу козаки розпочинали з молитви. Так було й цього дня. А далі гопаківці мали чудову можливість вкотре продемонструвати своє бойове мистецтво.
Першими на сцену вийшли члени Жовківської школи Бойового Гопака (керівник
А.Умрихін, тренер А.Звір). Усіх вразила організація та дисципліна гопаківців, їх бойовий дух.
Програма святкового дійства передбачала й показові виступи майстрів Крехівської школи Рукопашу Гопак. Цього виду мистецтва в Народному домі села Богдан Голуб та Володимир Руханський навчають майже два десятки дітей і дорослих. Традиційні народні костюми, музика і сам виступ дитячій публіці сподобався найбільше.
Окрім того, було продемонстровано короткий ролик про Бойовий Гопак. Ведучий Андрій Умрихін представив українське бойове мистецтво, розповів про історію його створення, а також пояснив основні типи рухів. Участь у святі взяли й гості з Львівської школи Бойового Гопака імені Северина Наливайка, козачата зі своїми наставниками із Гійченської, Забірської, Мокротинської загальноосвітніх шкіл, Кам’яногірського загону УРУ на чолі з Миколою Пилипцем.
Генерал-майор УРК Олег Попруженко, підводячи підсумки заходу, зазначив, що до Українського Реєстрового Козацтва вступає багато молоді. Молодіжні осередки УРК діють у багатьох загальноосвітніх школах району. Поповнилися лави реєстровиків і того дня.
Мить - і майбутні козаки шикуються у шеренгу, аби прийняти посвяту від старшого покоління. Урочисто звучать слова козацької присяги. Кожен підходить до прапора, цілує його, а потім священик кропить святою водою уже справжніх козаків. Від сьогодні козаки стають членами УРК, а це покладає на них ще більше обов’язків та відповідальності. Адже реєстрові козаки - еліта українського народу, рушійна сила в боротьбі за волю та незалежність України.
Після посвяти у реєстровці відбулася екскурсія древнім містом Жовквою та засідання козацької ради Львівського обласного товариства УРК, де розглядалися питання розвитку козацтва, патріотичного виховання молоді.