Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Надія на власні сили

Нажмите для увеличения
Українське село останнього десятиліття - суцільний малозрозумілий парадокс. Країна з найбагатшими у світі чорноземами могла б забезпечувати продуктами харчування пів-Європи, а змушена сама імпортувати м’ясо, молоко, овочі.

Власник фермерського господарства, отаман Азовського полку УРК з села Азовське Першотравневого району, що на Донеччині, Лазар Бурлаченко об ті сільські парадокси спотикається мало не щодня. Разом з батьком, колишнім керівником рибальського колгоспу «Росія» Ярославом Лазаровичем, обробляють 45 гектарів землі, на якій вирощують пшеницю, соняшник, кормові культури та ще мають цех з виробництва сиру. Мають родючу землю, досвід, сили, бажання працювати, а не можуть розправити спину. Потрібна техніка коштує тисячі і тисячі гривень, ростуть ціни на пальне, немає вигідних кредитів.

- Коли б селяни зробили ціни на сільськогосподарську продукцію паритетними до цін, скажімо, на техніку, то кілограм м’яса коштував би близько 100 гривень, - говорить Лазар Бурлаченко. - Нині виробництво м’яса, молока, ягід перемістилося із суспільного сектора економіки в індивідуальний. Багаторічна відсутність державної програми розвитку села призвела до того, що більшість населених пунктів району втратили перспективу розвитку - зменшується народжуваність, молодь намагається втекти за першої ж можливості, в жодному селі не залишилося дитячих садочків, невдовзі школи не зможуть набрати достатню кількість учнів.

Селу потрібні інвестиції, нові технології, молоді, грамотні спеціалісти, вважає фермер. Кілька років тому Лазар Бурлаченко в рамках програми розвитку малого й середнього бізнесу, що фінансується з-за кордону, три місяці вчився у Голландії варити сири. Додому привіз не лише практичні навички, а й цілу торбу документації, технологію від вирощування скоту до виробництва продукту.

- Задумайтесь над такими цифрами, - говорить Я.Бурлаченко. - В Голландії з України сироварінню вчилося кілька чоловік, з Росії - 60, а з Польщі - 1600.

Отримані знання поки що не дають прибутку - цех з виробництва сирів простоює, немає сировини. Поголів’я худоби тут незначне, і все молоко, що виробляється в Азовському, забирають перекупники, або ж селяни везуть його самі у місто.

Та все ж козацький отаман не втрачає надії - і надіється він поки що на власні сили і сили таких же ентузіастів, як сам. Разом з тим сподівається, що у бюджеті вже наступного року будуть закладені додаткові кошти на створення сучасної соціально-економічної сфери села та приїзд молодих випускників вузів, яким уряд обіцяє «підйомні» та житло. Лазар Ярославович вже сьогодні готовий залучати енергійних, завзятих, професійних людей і до роботи у фермерському господарстві, і до діяльності полку, який планує найближчим часом взяти під охорону ландшафтний парк «Меотида» на Азовському морі.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 25.05.2022 : 17
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236161

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть