Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
РЕЄСТРОВИКИ, КРОКОМ РУШ!

Уже понад п’ятдесят заяв старшокласників про те, щоб прийняли в українські реєстрові козаки, зібралося у директора СШ № 7 Луганська. А перші 18 хлопців і дівчат, посвячених у козаки на Масляну, перед Великоднем, приміряли форму Українського Реєстрового Козацтва, що була зшита для них за розпорядженням Гетьмана УРК Анатолія Шевченка.

Напередодні Великодня форму привезли з Донецька. Директор школи, він же полковник УРК, отаман Луганська, Дмитро Землянский вручав обмундирування старшокласникам у шкільному музеї. А за порогом юрбилися ті, хто в козаки ще не потрапив, і сперечалися про те, що ж головне для посвяти в цю особливу когорту людей.

- Я вважаю, що козаком може стати тільки той, хто походить з козацького роду,- доводила Дарина Лисенко з 9-А. -Людина повинна народитися в такій родині. Там і спосіб життя, і звичаї особливі. А ще для козаків честь понад усе!

- Так я вільно можу йти в козаки! - перебив її однокласник Олег Манпель. - У мене дядько - козак. І форма є, і шабля. Була ще шабля діда, але я її давно не бачив. Мій дядько Ігор Семенович увесь час на козацькі зібрання їздить. Навіть мене із собою брав у Харків на церемонію відкриття пам’ятника козаку Харку. Але я вважаю, що козаком можна стати і не за народженням. Головне, щоб у людини система цінностей була правильною.

Думки Олега підтримали хлопці і дівчата, уже посвячені в козаки.

- Головне, козак не повинен ганьбити козацьку честь, - сказав Андрій Ворона з 10-Б. - Якщо форму вдягнув - повинен бути прикладом для інших в усьому.

- Так, уже п’яним по місту не підеш, - підхопив його однокласник Валера Гончарів. - Хоч я читав, що козаки горілку з цибулею поважали... Але, якщо серйозно, я вважаю, що козацтво відроджується тому, що в людей є ностальгія за часами, коли були захисники, для яких почуття відповідальності - перед батьківщиною, по відношенню до слабкого і знедоленого - понад усе.

- Ми вже зараз стали набагато дружнішими,- підтверджує дев’ятикласниця, козачка Таня Ольхова. - Мене на Масляну в козаки посвятили. І тепер я часто думаю про те, що наш Кам’яний Брід - це одне зі стародавніх козацьких поселень. Від нього і Луганськ пішов. І Володимирові Івановичу Далю, що знаменитий словник уклав, привласнили титул Великого Козака Луганського. Потрібно бути гідною цих людей. І самій подавати приклад. І не коли-небудь потім, а зараз. Хоча б найпростіший. Хоча б не палити. Я ось покинула і мої подруги теж.

Здавалося б, дріб’язок - одна дев’ятикласниця з чотирьох сотень учнів школи зізнається, що покинула палити, а слідом за нею і її подруги. Але ж усе велике починається з малого...

На Масляну в козаки у СШ № 7 було посвячено 18 чоловік. Сьогодні до них додалися ще півсотні бажаючих, котрі написали заяви про вступ до УРК. А після того, як у строгій, сучасній і добротній козацькій формі старшокласники СШ № 7 будуть нести вахту біля пам’ятників міста, схоже, що бажаючих стати козаками стане більше.

- Власне, у нашій школі вже давно проводяться козацькі заходи, - розповідає директор Дмитро Землянский. - Зазвичай змагання, які складаються з таких видів, як перетягування линви, бій мішками, підняття ваг. У гонках поки, щоправда, коней заміняємо велосипедами. Але в Луганську є кінно спортивна школа, і, думаю, у разі необхідності ми зуміємо домовитися про освоєння, наприклад, навиків джигітування.

- Що ще у ваших планах?

- Якщо хлопці і далі так активно будуть домагатися посвяти в козаки, думаю, що вже у наступному навчальному році наша школа може стати куренем.

Я бачу по своїх учнях, як не вистачає колишніх гарних традицій у роботі з молоддю, шефства старших над молодшими. А головне - ідеології духовності.

В умовах гри «Джура», розробленої Українським Реєстровим Козацтвом і затвердженої Міністром освіти України, це є. Старшокласники (з 14 років) - «джури» (хлопчики) і «берегині» (дівчатка) будуть піклуватися про молодших - «козачат» і «лель», яким менше 10 років, контролювати вчинки «соколів» і «дан», тих, кому не виповнилося чотирнадцяти. Кожен загін буде збирати віче, вибирати лідера загальним відкритим голосуванням. Для переходу з однієї категорії в другу, треба буде не тільки стати старшим за віком і освоїти цілий ряд навичок, але вирости духовно. Зуміти довести, що поняття честі, вірності обов’ язку - це для тебе не порожні слова.

Нарешті надзавдання гри, що увібрала в себе все краще, що було, наприклад, у піонерії-комсомолії, - максимальне об’єднання дитячого шкільного колективу.

- Якщо колеги з інших шкіл підуть вашою стежкою...

- ...То ми зможемо організувати Луганський полк Українського Реєстрового Козацтва. Досить, щоб до цієї гри підключилися ще 2-3 шкільних колективи. Якщо такі загони виникнуть в області - ще краще.

- Але на Луганщині традиційно велика кількість людей входять у структури Донського й Українського козацтва. Чи не виникне конкуренції?

- У нас із ними прекрасні стосунки. У шкільному музеї зберігається портрет Богдана Хмельницького, виконаний художником Олександром Дудником, що очолює обласне об’єднання Українських козаків. Дружимо і з «донськими».

Такі ж тенденції у стосунках між козаками і по всій Україні. Я був на сході козаків у Сімферополі. Ворожнечі немає. Є загальне розуміння того, що треба виховувати патріотизм і духовність, відроджувати традиції, ростити націю людей здорових і фізично, і морально.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 27.05.2022 : 96
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2236774

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть