Чому керівники всеукраїнських козацьких організацій відмовилися подати реєстри своїх формувань
У Києві, у приміщенні Секретаріату Президента України, відбулося чергове засідання Ради Українського козацтва при Президентові України.
Після розгляду питань щодо концепції Державної програми розвитку Українського козацтва на 2006-2010 роки та підготовки до святкування 15-річчя Українського козацтва члени ради обговорили тему кількісного складу козацьких формувань.
Представник 40-тисячного Українського Реєстрового Козацтва запропонував керівникам усіх товариств, які входять до Ради, з метою упорядкування діяльності та планування роботи Ради подати її секретарю Станіславу Аржевітіну та Президенту України, Гетьману України Віктору Ющенку реєстри (поіменні списки козаків) своїх організацій.
Реєстр УРК неодноразово друкувався в різних газетах. Ознайомитися з ним можна на сайті УРК.
Не секрет, що деякі козацькі формування з голосними назвами існують лише на папері, віртуально, і ніякого впливу на економічний, політичний і духовний розвиток України не мають. Що ж можуть генерали без армії чи такі козацькі ватажки, хто має в усіх своїх полках сто-триста козаків? Хіба що напустити туману та забезпечити власні амбіції…
На жаль, пропозиція Українського Реєстрового Козацтва не знайшла підтримки серед керівників інших козацьких формувань, і всі вони проголосували проти подання реєстрів. Від оприлюднення своїх реєстрів відмовилися міжнародна оборонно-спортивна національно-патріотична організація «Українське козацтво», МГО «Козацтво Запорозьке», міжнародна організація «Козацтво України», Спілка козацьких організацій України та інші. Чи ж випадково?
Анатолій Шевченко, виступаючи на Раді, наголосив, що керівники козацьких формувань, на яких споглядає історія і Україна, сповнена сподівань на своє відродження, не мають ніякого права маніпулювати громадською думкою, безпідставно збільшуючи чисельність своїх організацій. Чи може український народ і Президент України покластися у вирішальний момент на того, для кого самолюбування важливіше за гідність і честь? Особливо важливо знати, хто є хто у козацтві і які народні маси може повести за собою керівник козацької організації під час виборів, зокрема, 2006 року, - підкреслив Анатолій Шевченко.
Анатолій Шевченко поінформував членів Ради про рішення, прийняті на великій раді УРК, яка відбулася в Одесі. Згідно з рішеннями, затвердженими у Мін’юсті України 9 серпня ц.р., керівники усіх козацьких підрозділів УРК (районних, міських, обласних) не обираються знизу, а призначаються наказом Гетьмана. Внесено зміни і щодо назви посади козацьких ватажків. Якщо раніше козацька посада позначалася малозрозумілим, несучасним словом отаман, то відтепер - голова (отаман), а керівник УРК буде Голова (Гетьман).