Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
Літає світами козацька чайка…

Нажмите для увеличения

Тисячі кілометрів річками й морями, семибальні шторми, а на початку шляху ще й бюрократичні перепони - все подолала козацька чайка, збудована групою ентузіастів із львівського козацького товариства «Кіш».

Художник-коваль Василь Качмар та його побратими-козаки побудували чайку на зразок тих, якими славні запорожці ходили у Варну і Стамбул. Збирали з миру по нитці, згадує гармаш-реєстровець Богдан Пужак. Тоді мало хто вірив у розрахунки й ідеї ентузіастів, що захотіли пройти козацькими морськими шляхами, та все ж знайшлися благочинці, які підтримали «Кіш».

Нажмите для увеличения
Козацька чайка у Сан-Тропе (Франція).

Доки кипіла робота з будівництва судна, підібралася професійна команда. У похід, що розпочався на Дніпрових водах, виходили з отаманом і капітаном судна, писарем і гармашем, який завше салютував зі старовинної гармати при вході у чужоземні порти. А там Чорним морем у Стам бул, а далі до Греції, Монако, Франції. У відкритому морі чайка потрапила у семибальний шторм, що цілих троє діб гойдав її на високих хвилях. І хоч судно отримало невеликі пошкодження, напір грізної стихії витримало.

Під час тієї мандрівки сотні людей приморських міст, серед яких і знаменитий стрибун із жердиною Сергій Бубка, і принц Монако Альберт, виходили зустрічати сміливих мандрівників. Європейці чудувалися, знайомилися з козаками, разом з ними співали українських пісень.

Нажмите для увеличения
Гармаш, майор УРК Богдан Пужак у поході.

Богдан Пужак згадує, як зустрівся у Франції з лікарем-українцем, діди якого колись поселилися у цій країні. Лікар знав українську мову, а його дорослі діти вже ні. Коротких зустрі чей, щирих розмов через батька-перекладача вистачило для того, щоб лікарева донька вирішила й мову українську вивчити, і з історією прабатьківщини краще познайомитися.

За більше ніж десять років свого існування козацька чайка брала участь у багатьох походах і регатах. Невдовзі вона повернеться з Англії у рідний Львів, де на неї чекають нові запрошення погостити з багатьох країн світу.

Тож львівські реєстрові козаки всерйоз замислилися, а чи не побудувати ще одну козацьку чайку - наочний експонат до багатої нашої історії.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 05.03.2021 : 263
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2113673

Copyright © 2003-2021 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть