Багатонаціональний Крим потребує особливого підходу і в розвитку козацтва. Про це йшлося на Раді Кримського товариства УРК.
|
Відкриваючи Раду, Гетьман УРК Анатолій Шевченко наголосив на тому, що козацтво має бути масовою і могутньою силою, з якою б рахувалися, яку б підтримувала влада. А ще такою, яка б змогла об’-єднати суспільство, церкву, Україну.
Високий авторитет в органах влади та серед населення, що його конкретними справами завоювали осередки УРК, які діють у багатьох містах та районах півострова, - найкращий аргумент на користь козацтва.
Кримський осередок – один з найбільш чисельних в УРК, він динамічно розвивається. Як зазначив голова республіканської організації, генерал-лейтент УРК Олександр Палочкін, у Криму є обнадійлива перспектива збільшити кількість реєстрових козаків до 30 тисяч і вдягнути їх усіх у козацьку форму. Про це свідчить, наприклад, досвід севастопольців, алуштинців. У Севастополі, Алушті постійно росте чисельність козацького товариства, до його лав стають представники місцевої влади, керівники підприємств, молодь.
Отамани міст та селищ Криму - Сімферополя, Джанкоя, Армянська, Партеніта, Північно-кримського округу, Сімферопольського району та інших - прозвітували про роботу у літній період.
Олександр Палочкін позитивно оцінив роботу керівників підрозділів УРК, що діють на місцях, зокрема, у Сімферополі, Севастополі, Судаку, Джанкої, Армянську, Євпаторії, Партеніті, доповнив їх виступи цікавими фактами й цифрами та надзвичайно дієвими планами на майбутнє. Серед запланованих заходів – створення нових осередків УРК, організація козацьких підприємств, просвітницька робота у загальноосвітніх школах, вузах, підготовка юнаків до служби у Збройних силах, проведення спортивних змагань та фестивалів. Вжезараз розпочалася підготовка до фестивалю „Кримські тулумбаси- 2006”.
Про особливості становлення та перспективи діяльності Кримської організації УРК говорив і начальник штабу товариства Віктор Палочкін. „Одні з головних завдань, над якими працює штаб, – залучення нових членів до організації та передплата на газету „Україна козацька”, - сказав він. На раді зазначалося, що козаки УРК звільняються від сплати членських внесків, проте обов’язково мають передплатити свою газету на наступний рік.
Своїм баченням шляхів розвитку осередку УРК поділився декан Кримського факультету Київського університету мистецтва й культури Борис Антюфрієв. Він сказав, що з 1 січня наступного року у них викладатиметься курс історії українського козацтва. А це допоможе залучити студентів до УРК.
У заключному слові Гетьман УРК Анатолій Шевченко звернув увагу на те, що участь реєстровців у виборах 2006 року – нині головне завдання для кожного осередку. Наше представництво у парламенті та місцевих орагнах влади щебільше зміцнить козацтво, підніме його авторитет і сприятиме ухвалі Закону про козацтво України.
Раду та її учасників благословив на добрі діла отець Алуштинського монастиря УПЦ Микита і пресвітер УГКЦ отець Василь Пантелюк.
Отож маємо надію, що невдовзі у Криму буде наймасовіша та найдієвіша козацька організація.