|
«Україна» |
Зрілий молодий художник Євген Прокоф’єв народився й мешкає у Запоріжжі. Він любить свій легендарний край, неодноразово обходив усі куточки Хортиці. Вона - його натхнення, муза творчої палітри, їй присвячує кращі картини: «Диким степом» і «Козацька чайка», «Сірко» і «Сотник», «Перед січчю» і «На варті», «Хортицький краєвид». На них українські козаки у старовинному одязі, із зброєю і кіньми, козацька старшина, гетьмани із символами влади.
До козацької тематики звертається чимало митців, але у нього вона в крові з дитинства і для неї знаходить вираження у своїй манері письма. Його твори яскраво-сонячні, декоративні, сягають символічного звучання. Щойно в Національній спілці художників України за підтримки Московського інституту підприємництва та права у межах культурного проекту «Єднання слов’янських народів» відбулася виставка запорізького майстра пензля, почерк якого не сплутаєш ні з яким іншим.
|
«Мамай» |
Окрім козаків і мамаїв, приваблюють образи українок у колоритному національному вбранні, намисті, віночках із стрічками, рушниками та хлібом-сіллю. Милують око й насичені барвами квіти. Євген оспівує давні народні звичаї, колядування, ярмарки… Звертається і до духовної теми - є в нього свій «Янгол» і «Георгій Змієборець».
Свого часу Є. Прокоф’єв закінчив Донецьке державне художнє училище, і два роки тому його прийняли до Національної спілки художників України. Він уже встиг узяти участь у 20 виставках - як вітчизняних, так і закордонних та персональних. Твори митця, крім Запоріжжя, експонувалися у Києві і Донецьку, Львові і Кіровограді, Москві. Торік він мав персональну виставку у Державній Думі Росії. Євгенові роботи є в музеях, школах, приватних колекціях, придбані Міністерством культури України.
Картини - радісні, зігрівають душу, піднімають настрій. І в цьому їх найбільша цінність.