Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Печать
АБИ Й СТАРІСТЬ БУЛА В РАДІСТЬ

Здрастуйте, дорога редакціє «УК»!

Пише вам колишня сільська вчителька Олена Гапчук з Івано-Франківської області.

Час від часу у вашій газеті бувають дуже цінні медико-психологічні поради, за що я її люблю та поважаю. Правда, хотілося б, щоб ці публікації з’являлися не інколи, а стали більш-менш регулярними і стосувалися б, до того ж, людей будь-якого віку. У мене, наприклад, скільки себе пам’ятаю, серйозні проблеми із самопочуттям: постійна кволість, сонливість. Причому жодні ліки і трави не допомагають - я на них вже, чесно кажучи, й рукою махнула. Знайомі ж радять звернутися до екстрасенса: мовляв, це в тебе енергетична порожнеча, а її якщо й можна виправити, то лише в спеціалістів цього напрямку і, до того ж, за великі гроші. Але я все-таки сподіваюсь, що наша улюблена газета, яку я передплачую от уже другий рік поспіль, зможе якось мені зарадити у біді.

Шановна Олено Трохимівно!

Вашого щиросердного листа ми передали професору кафедри загальної та інженерної психології Київського національного університету Т.С. Кириленко.

Отже, консультує Таїсія Кириленко:

- На жаль, літнім людям добре відомо, що, окрім швидкої передчасної втоми, старість нерідко несе з собою ще й постійні моральні приниження з боку оточуючих, котрі проявляються в абсолютно не аргументованих закидах у бездіяльності, лінощах тощо. Отож мимоволі виникає питання: як же поставити в даному випадку все на свої місця, тобто за якими об’єктивними зовнішніми показниками можна відділити потенційних трударів від законспірованих трутнів? Так от: мабуть, найближчою до істини буде тут все-таки позиція, згідно з якою слабовільними здебільшого можна вважати тих, хто не відрізняється в житті міцним здоров’ям та й, власне кажучи, взагалі з трудом дотягує до сивих років.

Загартування волі на практиці може складатися з двох етапів: 1) підвищення загальної енергетики та 2) боротьби з лінню. Тобто якщо людина, припустимо, вже від народження квола, страждає сонливістю і частими запамороченнями, то саме для неї - наступний наш комплекс рекомендацій.

1. Після пробудження випрямляємо ноги і руки, простягаючи їх уздовж тулуба. Максимально згинаючи стопи пальцями вгору, подаємось усім тілом по черзі то до однієї ноги, то до другої, відчуваючи при цьому буквально кожен м’яз. Потім те ж саме - до обох стіп одночасно. Цю вправу виконуємо 5-9 разів, застосовуючи правило магічного числа 7(±2).

2. Після цього спускаємо ноги на підлогу (а влітку краще прямо на землю) і, все ще сидячи у ліжку, намагаємось окреслити у просторі кілька кругів головою, з кожним разом роблячи їх усе більш вивіреними (бо вже сама форма кола - це ніби символ космічної досконалості).

3. Легко, неспішно погладжуємо своє тіло. Потім, граціозно здійнявши руки догори, підходимо до дзеркала, ніжно посміхаємось і бажаємо собі подумки добра. Після цього можна також зробити кілька дихальних вправ з паузою на видиху.

4. Далі у процесі напруженого робочого дня треба викроїти якийсь невеличкий проміжок часу для емоційного розслаблення і, помістивши загострений з обох кінців олівець між лівою і правою долонею, потримати його так хоча б 5 хвилин. Це сприяє більш рівномірному розподілові енергії в організмі.

5. Перед сном попросимо вибачення в тих, кого сьогодні, можливо, ненароком образили (або кому не змогли допомогти). Занотувавши все негативне на аркуші паперу, тут же порвемо ці записи чи - ще краще - жбурнемо їх у вогонь. І наостанок, подякувавши Долі за прожитий день, зануримося в обійми казково-блаженних сновидінь.

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 21.05.2022 : 163
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2235388

Copyright © 2003-2022 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть