Подвижницькому життю й дивовижним пригодам козацького старшини Андрія Войнаровського присвячено книгу «У зап’ястях Великого Яструба», що побачила світ у видавництві «Спалах». Автором дослідження є відомий львівський письменник Володимир Радовський, який понад двадцять років проводив у різних містах України й Росії архівно-бібліотечний пошук документів про діяльність Войнаровського.
Книга призначена для істориків і краєзнавців, письменників і публіцистів, а також широкого загалу читачів, яких цікавить неупереджений, оригінальний погляд на нашу минувшину, долю й походження видатних людей України.
- На життєвому шляху А.Войнаровського було стільки подій, що їх вистачило б на кілька людських доль, - розповів кореспондентові Укрінформу письменник. - Він увійшов в історію як небіж гетьмана Мазепи, активний прибічник його політичних устремлінь до об’єднання України з Польщею. Після поразки шведів у Полтавській битві йому довелося разом з дядьком залишити батьківщину. Згодом потрапив до Німеччини, де його було заарештовано на вимогу російського уряду й заслано у Якутськ. На сторінках книги докладно йдеться про блискучі «вершини», досягнуті цим по-європейськи освіченим, щедро обдарованим багатьма талантами мужнім воїном і досвідченим дипломатом, а також трагічний фінал його земного існування і крах найщиріших сподівань на довге та щасливе життя у рідній його серцю Україні. Усе це докладно розглянуто на сторінках видання в історичному контексті, в якому жив і боровся герой.
За всіма жанровими ознаками ця книга - шпигунський роман з характерними прикметами детективного твору. З іншого ж боку - це бібліографічне та науково-популярне видання, адже більшість із документів, виявлених автором, уперше вводиться у дослідницький обіг. Цим воно суттєво відрізняється від двох попередніх досліджень українських істориків - Ілька Борщака /1925/ та Любомира Винара /1965/.
Нова книга поповнила низку художньо-документальних творів публіциста й письменника, члена Спілки письменників України В.Радовського, серед яких здобули популярність книги «Небезпечне доручення», «Книги живуть і борються», «Золотий дукат на козацькій шаблі».