|
Голова Гагарінської райдержадміністрації у м. Севастополі, радник Гетьмана УРК Богдан Вуйко |
«Історія стоїть біля дороги та й дивиться, хто їде по соші», - написала в одному із своїх поетичних творів Ліна Костенко.
Лише час може вгледітися в обличчя історії і прочитати те, що вписала вона у свої скрижалі. Така сувора і непідкупна, така сумлінна і всевидяча. Нічого незабуває і нічого не прощає. Кожному дає по заслузі. І не важливо - цар ти чи простолюдин, багатий чи бідний. Критерій інший, до уваги береться сила, енергія, що змінює світ, хід подій, долю народів.
Історія - не абстракція. Вона твориться і сьогодні, твориться нами. Народом, першими особами, лідерами нації.
Завжди серед лідерів - голова Гагарінської райдержадміністрації у місті Севастополі, радник Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва з питань духовності, культури і освіти, президент «Фундації імені Т.Г. Шевченка» у Севастополі Богдан Вуйко.
Богдан Іванович - природжений лідер, людина енциклопедичних знань. Якщо додати до цього: справжній чоловічий характер, дипломи Ленінградського військово-політичного училища військ протиповітряної оборони, Московської та Харківської військових академій, які він закінчив з відзнаками, великийжиттєвий досвід та ще й те, що називається совістю і людяністю, - то зрозуміємо масштаб особистості, її внеску у відродження та розбудову незалежної України.
Хата Богдана Вуйка ніколи не була скраю - він завжди у вирі подій, там, де найважче. Які перепони долав, як добивався свого, якою ціною - знає лише він сам та Господь Бог. Хіба ж легко було у 2000 році заснувати у Севастополі «Фундацію імені Т.Г. Шевченка» й завоювати авторитет серед людей, багато з яких стали його однодумцями, прибічниками, помічниками.
- Мета діяльності Фундації - збереження та розвиток української мови в Криму, підтримка українських діячів культури і мистецтва, молодих талантів, відновлення справедливості стосовно нашої славної історії, яку багато раз перекручували, перебріхували, переінакшували, - говорить Богдан Іванович. - Сьогодні навколо Фундації об’єдналися справді патріотичні сили, люди, які своєю енергією, завзяттям зробили чимало для утвердження національної ідеї та розбудови незалежної держави.
Були ж розумахи, що хотіли встановити у Криму пам’ятник Сталіну, винному в геноциді проти українського народу. Голодомори 1932-1933 років, репресії проти української еліти, депортація кримських татар у 1944 -му… Незважаючи на факти і цифри, від яких холоне кров у жилах, ідею пам’ятника кату українського народу таки підтримували навіть деякі представники влади.
Історія допускає парадокси, та не любить, коли з неї насміхаються… У Севастополі, якраз напроти будівлі Гагарінської райдержадміністрації, кілька років тому встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. З’явилася у місті і площа Шевченка.
Цього літа з ініціативи Богдана Вуйка та інших членів Фундації, що діє за фінансової підтримки вітчизняних і зарубіжних благодійників, біля головного штабу Військово-Морських сил України відкрито бюст Великому Кобзареві. За право встановити бюст на своїй території змагалися ВМС та Інститут імені Нахімова. Проект ВМС виявився цікавішим, можливо, тому, що готував його особисто головнокомандувач Військово-Морських сил віце-адмірал Ігор Князь.
Відтепер біля пам’ятника Тарасу Шевченку та його погруддя проходять урочисті заходи, сюди з квітами приходять учні, тут приймають присягу військові моряки і реєстрові козаки.
24 червня, саме у День незалежності України, у Севастополі відбулася ще одна знакова подія - у Гагарінському районі закладено камінь на місці, де буде збудовано українську козацьку школу-колегіум. Поки що в Севастополі немає жодної школи з українською формою навчання. Проте бажаючих навчатися в українському колегіумі вже немало - вона розрахована на півтори тисячі дітей. Як сказав Богдан Вуйко, це буде найсучасніший навчальний заклад з комп’ютерними класами, обсерваторією тощо.
Будівництво української школи-колегіуму розпочнеться вже наступного року.
Як державна людина і громадський діяч, опікується Богдан Вуйко і козацькими справами. Нині у Севастополі діє чисельна, активна міська організація Українського Реєстрового Козацтва, яку очолює директор Севастопольської дирекції «Укрпошта» Ростислав Конопацький. Без участі міського товариства УРК у Севастополі вже не обходиться жодна урочистість чи свято. Реєстрові козаки шефствують над школами і вузами, опікуються ветеранами, надають допомогу Військово-Морським силам України (офіцер Богдан Вуйко був одним з ініціаторів створення українського військового флоту), проводять значну просвітницьку та виховну роботу.
Нещодавно Гагарінська райдержадміністрація виділила Севастопольській міській організації УРК 4 гектари землі у Козацькій бухті для облаштування козацького Центру, де реєстровими козаками буде збудовано пристань для вітрильників, церкву, прес-центр тощо.
Підтримує голова Гагарінської райдержадміністрації й інші ініціативи. Така вже він небайдужа людина. Людина, у якої немає права на спокій.